ROGUE AUDIO
Audio Research REF 10

Monofoniczny Wzmacniacz Mocy Apollo Dark


W ostatnich latach firma Rogue Audio budowała wzmacniacze na specjalne zlecenie firm, które przygotowywały się do niezwykle ważnych premier swoich nowych komponentów. Wzmacniacze te towarzyszyły najdroższym kolumnom głośnikowym i innym urządzeniom prezentowanym na targach takich, jak np. CES w Las Vegas. Fachowcy z branży zdążyli już się zorientować, jak dobrym produktem były monobloki Apollo, lecz poprosili Rogue Audio, aby poszło w swoim projekcie o krok dalej. W wyniku rozwoju powstała nowa wersja monobloków Apollo, o nazwie „Dark”. Bazując na platformie Apollo, inżynierowie powiększyli i ulepszyli zasilacze i dokonali licznych modyfikacji obwodów oraz komponentów, które w wyraźny sposób poprawiły przejrzystość i dynamikę i tak już znakomitego wzmacniacza mocy.

Eleganckie i wyrafinowane, a zarazem brutalnie potężne, flagowe monobloki Rogue Audio podnoszą poprzeczkę referencyjnej amplifikacji. Umiejętność odsłaniania najdrobniejszych muzycznych szczegółów, przy jednoczesnej nieograniczonej dynamice to cecha charakterystyczna najlepszych wzmacniaczy wyprodukowanych przez Rogue Audio. Bez względu na to, jakim rodzajem muzyki się pasjonujecie - jazzem, rockiem, czy dziełami symfonicznymi, Apollo Dark będą grały z taką przejrzystością i dynamiką, jaka zbliża się do wykonania na żywo.

Fakt, że w pełni lampowe wzmacniacze mogą pochwalić się 250 W mocy ciągłej, jest tylko ułamkiem całości. Zaprojektowane i wykonane bez kompromisów monobloki Apollo Dark mają płaską jak deska charakterystykę częstotliwościową, bardzo szerokie pasmo przenoszenia, olbrzymi zakres dynamiki i pomijalny poziom zniekształceń. Olbrzymia sekcja zasilająca umożliwia reprodukcję transjentów na znacznie wyższym poziomie, niż na to wskazuje moc wyjściowa. Unikalna i gustowna obudowa wykonana jest w całości z aluminium, przy zastosowaniu obróbki CNC. Komponenty elektroniczne o najwyższym stopniu tolerancji i olbrzymie transformatory dopełniają bezkonkurencyjnej jakości urządzenia. Wśród funkcji wzmacniacza użytkownik znajdzie przełącznik, który pozwala na zmianę trybu pracy z triodowego na ultraliniowy. Drugi przełącznik standby umożliwia pozostawienie monobloków w stanie rozgrzanym, gotowych do natychmiastowego użycia pomiędzy sesjami odsłuchowymi. Wbudowany miernik i przełączniki indywidualnego ustawiania prądu podkładu lamp sprawiają, że regulacja jest banalna nawet dla nowicjusza. Na tylnej ściance znajdują się wejścia zbalansowane i single-ended oraz 4 i 8 omowe gniazda głośnikowe Cardasa.

Audio Research Ref75
Audio Research Ref75


Kluczowe Cechy Wersji Apollo Dark:

 • Konstrukcja typu monoblock zapewnia doskonałą separację kanałów
 • Obudowa z anodyzowanego na czarno aluminium, wykonana na obrabiarce CNC
 • Masywna sekcja zasilająca o potężnej wydajności energetycznej
 • Transformatory wyjściowe o wysokiej wydajności
 • Wbudowany wskaźnik wartości prądu podkładu z regulatorem
 • Srebrne/Złote/Olejowe kondensatory sprzęgające Mundorf
 • Bardzo szybkie diody Hex Fred w stopniu zasilania
 • Polipropylenowe kondensatory obejściowe w stopniu zasilania
 • Rezystory Vishay w krytycznych miejscach układu
 • Ulepszone okablowanie sygnałowe (Cardas)
 • Urządzenie w całości zaprojektowane i ręcznie wykonane w USA

Apollo DARK - Dane techniczne:
Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 25 kHz przy pełnym wysterowaniu
10 Hz – 100 kHz przy 10 W
Moc wyjściowa:

250 W na kanał
przełączalne tryby ultralinear i triodowy

Wejścia:

XLR, RCA (rodowane Cardas)

Wyjścia:

odczepy 4 i 8 Ohm, zaciski rodowane Cardas

Lampy:

6 x KT120, 2 x 12AU7, 1 x 12AX7
(lampy małej mocy firm Telefunken i RCA)

Zniekształcenia THD: 0.1% typowo, 1.0% przy mocy nominalnej
Napięcie wejściowe: 1.0V RMS
Wymiary: 9.5"(24 cm) W x 24.5"(62 cm) D x 12"(30.5 cm) H
Waga: 100 lbs (45.3 kg) sztuka

Audio Research

Audio Research
 
 
Apollo Dark monoblock  42 840 zł     cena zawiera KGO: 1,40 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)