ACOUSTIC SIGNATURE
Audio Research Ref75 Audio Research Ref75 Audio Research Ref75

Docisk do płyt GRIP


Płyty winylowe są cienkie i elastyczne i często bywają pofalowane lub skrzywione. Ponieważ większość płyt nie leży zupełnie płasko na talerzu gramofonu, reprodukcja dźwięku cierpi z powodu niewytłumionych rezonansów które wytwarza igła gramofonu lub powietrze poruszane przez membrany głośników.

Płyty wygięte do dołu zachowują kontakt z zewnętrzną częścią talerza, natomiast płyty pofalowane lub wygięte do góry, mają tendencję do kołysania się na talerzu gramofonu.

We wszystkich tych przypadkach funkcja Antyskatingu działa mniej efektywnie, a zużycie płyty znacznie wzrasta z powodu chybotania się ramienia i wkładki gramofonowej.

Docisk do płyt Acoustic Signature GRIP stanowi rozwiązanie powyżej opisanych problemów, gdyż powoduje lepszą styczność płyty z talerzem gramofonu.

Wystarczy położyć płytę na talerzu, a na niej umieścić docisk. Następnie przycisnąć lekko docisk i przekręcić gałkę w prawo, dokręcając go do płyty. Docisk będzie działał na zewnętrzną część naklejki na środku płyty, tym samym powodując lepsze dopasowanie całości płyty do talerza gramofonu. Aby odkręcić docisk, wystarczy przekręcić gałkę w lewo o ¼ obrotu. Gałka nie musi być odkręcona całkowicie.

Tak, jak wszystkie inne produkty Acoustic Signature, dociski są produkowane przy wykorzystaniu precyzyjnych obrabiarek CNC, co zapewnia najwyższą jakość i minimalne odchyłki tolerancji.
Wilson Audio

na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)