ACOUSTIC SIGNATURE


HiFi i Muzyka
Nagroda Roku
2016

 

Gramofon Acoustic Signature Triple XFirma Acoustic Signature tworzy znakomite gramofony – prawdziwe mechaniczne dzieła sztuki. Model Triple X został zaprojektowany w celu zaoferowania klasycznego produktu miłośnikom muzyki przywiązanym do nieco bardziej tradycyjnego designu. Poza swoim eleganckim wyglądem, Triple X jest również pełny nowoczesnych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych.

Gramofon charakteryzuje się konstrukcją warstwową – plinta została wykonana z trzech połączonych ze sobą materiałów: stali, aluminium i drewna. Ten dobrze przemyślany projekt skutkuje wysokim poziomem wytłumienia wnętrza gramofonu i co za tym idzie, znakomitą jakością dźwięku.

W konstrukcji urządzenia wykorzystano dobrze już znane, opracowane przez Acoustic Signature, łożysko z materiału ‘Tidorfolon’, a firma oferuje również w tym przypadku 3 różne wersje masywnych aluminiowych talerzy do wyboru.

Triple X został wyposażony w oddzielony od plinty urządzenia silnik, z najnowocześniejszą elektroniką sterującą.


Projekt

Przygotujcie się na dalsze niespodzianki. Nowy Triple X stanowi efekt konsekwencji w ulepszaniu poprzednich wersji tego modelu gramofonu. Jeśli dodamy do tego obsypaną nagrodami jakość dźwięku, elegancję, wygodę i komfort użytkowania, łatwo będzie zrozumieć, dlaczego gramofony z tej serii odniosły tak wielki sukces. Triple X z łatwością dopasuje się do niepowtarzalnego stylu swojego użytkownika.

W gramofonie znakomity wygląd zewnętrzny połączono z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Urządzenie umożliwia zamontowanie dowolnego ramienia o długości od 9 do 12 cali.


System Napędowy

W nowym Triple X wykorzystano niezwykle masywną plintę o grubości 70mm, na której osadzono aluminiowy talerz o grubości 50mm. Do wycięcia elementów konstrukcji warstwowej wykorzystano technologię laserową, a poszczególne warstwy zostały połączone za pomocą elastycznego kleju. Konstrukcja stanowi znakomitą podstawę dla montażu łożyska Tidorfolon, utrzymującego talerz, a także dla wymiennych ramion gramofonowych.

Nowy, całkowicie cyfrowy silnik, sterowany firmową elektroniką Beta DIG, zapewnia doskonałą stabilność obrotów, a przejrzysty moduł kontroli zamontowano na wierzchniej części obudowy gramofonu. Precyzyjnie wykonany, aluminiowy talerz, jest kolejnym elementem który sprawia, że dźwięk Triple X jest wybitny jak na tę klasę cenową.


Talerz

Triple X został wyposażony w precyzyjnie wykonany, aluminiowy talerz. Talerz został wykonany z masywnego aluminiowego bloku, co poprawia jego odporność na rezonanse. Talerz jest dodatkowo pokryty na spodzie wytłumiającym materiałem, w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów działania.

Grubość talerza wynosi 50mm, co przekłada się na wagę 11 kilogramów. Klienci mogą wybierać spośród trzech modeli talerzy – bez modułów wyciszających Silencer, z 8 modułami lub z 24 modułami (ten talerz, to prawdziwe dzieło sztuki). Wysoka waga talerza w połączeniu z niezwykle gładko pracującym łożyskiem z materiału Tidorfolon, jest jednym z głównych źródeł znakomitych doświadczeń muzycznych, jakich dostarcza Triple X.


Silnik

Acoustic Signature wierzy, że system napędowy gramofonu powinien posiadać wystarczająco dużą energię do rozpędzenia talerza, ale jednocześnie nie powinien wpływać na niego podczas obrotów. Cel ten osiągnięto dzięki wyprodukowanemu w Europie silnikowi synchronicznemu, wyposażonemu w najnowocześniejszy system kontroli.

Napęd gramofonu zapewnia absolutnie stabilne obroty, a w połączeniu z systemem cyfrowego sterowania jest łatwy w użyciu i niezawodny. Silnik w modelu Triple X jest montowany po lewej, tylnej stronie obudowy gramofonu, tuż obok elektroniki. Silnik osadzony jest w specjalnym wycięciu i pozostaje całkowicie odizolowany od chassis gramofonu.


Łożysko

Audio Research Ref75

Łożysko talerza jest sercem każdego gramofonu. Firma Acoustic Signature opracowała łożysko o idealnej charakterystyce pracy – dokładnie dopasowane, o ekstremalnie niskim poziomie szumów, bardzo niewielkim poziomie tarcia i długoterminowej stabilności. Oś łożyska została wykonana ze specjalnie utwardzanej, szlifowanej stali. W konstrukcji obudowy łożyska wykorzystano perfekcyjnie spasowane, samosmarujące wkładki ze spieku brązowego.

Tak wysoka jakość została uzyskana dzięki wykorzystaniu spiekanych tulei oraz podstawy łożyska wykonanej w technologii Tidorfolon. Firma stosuje niezwykle niską tolerancję błędu w konstrukcji łożysk Tidorfolon, a ich serwis jest bezpłatny przez cały okres użytkowania gramofonu. Łożysko objęte jest 10-letnim okresem gwarancji.


Acoustic Signature Triple X - Dane techniczne:
Napęd: Silnik synchroniczny, sterowanie elektroniczne, elektronika z układem Beta DIG, zewnętrzny zasilacz
Łożysko: Wysoko precyzyjne TIDORFOLON Bearing II, z dopasowaną osią
Chassis: Chassis o warstwowej konstrukcji, wyposażone w amortyzację drgań, 3 podstawki o regulowanej wysokości
Talerz: Aluminiowy, wysokość 5cm, waga 11kg. Dostępny także w wersji Silencer 8 i Silencer 24
Prędkości obrotowe: 33 1/3 RPM, 45 RPM - przełączane
Zasilanie: 230V lub 115V
Kolory obudowy: Czarny, Biały, Czarny/Biały, Czarny/Makassar, Biały/Makassar
Wymiary: 528mm X 180mm X 418mm
Waga: 46-55kg (zależnie od dodatków)

Audio Research
 
 
Triple X turntable  18 700 zł     cena zawiera KGO: 2,10 zł
Triple X armboard  1 380 zł     cena zawiera KGO: 2,10 zł
Triple X AC-1 linear power supply upgrade  1 320 zł     cena zawiera KGO: 2,10 zł
na górę
Triple X HiFi i Muzyka 06/2015

Triple X potrafi zagrać odważnie i głośno, nie tracąc przy tym opanowania całości. Zawsze skupiony, pilnuje porządku w muzyce. W jej wykonaniu nic się nie dzieje przypadkowo. Nie ma przelotnych, chwilowych rozproszeń. Brzmienie jest w dobrym sensie przewidywalne, płynne i estetyczne. Skupienie na tych aspektach powoduje, że każdym dźwiękiem można się delektować. Pozostaje się cieszyć z każdej chwili spędzonej w tak analogowym klimacie.

Paweł Gołębiewski


cała recenzja »

Triple X High Fidelity 04/2015

HiFi Advice 04/2013

To, co buduje przekaz Triple X i dzięki czemu jest to gramofon, który mogą wziąć pod uwagę także ci, którzy chcą wydać na analogowy „front-end” znacznie większe pieniądze, to skala dźwięku. Przestrzeń między kolumnami, w obydwu wymiarach, jest gęsto i szczelnie zapełniona informacjami. Czy to dotyczącymi instrumentu, czy to akustyki, czy wreszcie szumu – taśmy i mikrofonów. Te ostatnie to nieodłączna część obiektu sztuki użytkowej, jaką są nagrania i wpływają one na odbiór muzyki, są jej częścią

Wojciech Pacuła


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)