SOUNDSMITH


HiFi i Muzyka
Wyróżnienie Roku
2016

 

Soundsmith Zephyr MIMC


W związku z dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników, Soundsmith zdecydował się wprowadzić do swojej oferty produkt przystosowany do współpracy z  przedwzmacniaczami MC.

Wkładka Zephyr MIMC (Moving Iron for Moving Coil Preamps – Wkładka z ruchomym rdzeniem przystosowana do współpracy z przedwzmacniaczami MC), jest wkładką o niskim poziomie wyjściowym, przeznaczoną dla użytkowników przedwzmacniaczy o wysokiej mocy. Inną, wcześniejszą wersję tej samej wkładki stanowi Zephyr II, jednak jest ona wkładką o wysokim poziomie wyjściowym.

Konstrukcję wkładki Zephyr MIMC oparto na ogólnie uznanym projekcie wkładki  Sussurro, dzięki czemu zachowuje ona zasadnicze cechy dźwiękowe tej ostatniej, jednak są one dostępne w znacznie niższej cenie.

Zephyr MIMC jest wkładką o ruchomym rdzeniu, jednak różni się ona od innych wkładek, gdyż w jej przypadku całkowita masa elementu ruchomego została zredukowana do zadziwiająco niskiego poziomu. We wkładce Zephyr MIMC igła, wspornik oraz ruchomy rdzeń, stanowią jedną całość.

Wkładka będzie doskonale sprawdzała się zarówno w przypadku ramion typu unipivot, jak i ramion o zawieszeniu przegubowym. Wymieniając właściwości dźwiękowe Zephyr’a, z pewnością należy wspomnieć o wyrównanej charakterystyce pasma, zdolności do ukazania dynamicznych odcieni, a także o znakomitej prezentacji detali nagrania. Wkładka jest w stanie zadziwić jakością dźwięku nawet najbardziej zagorzałych zwolenników winylowego grania.

Wszystkie wkładki firmy Soundsmith dostępne są również w wersji DUAL MONO.

UWAGA! PORÓWNANIE WSZYSTKICH TYPÓW WKŁADEK - PATRZ TABELA

Zephyr MIMC - Dane Techniczne:
Igła: Szlif liniowy, Nude, Niska masa własna, selekcjonowana
Promień krzywizny: 6 x 17 μm
Wspornik: Bor
Zalecana siła nacisku: 1.8 do 2.2 g
Efektywna masa końcówki: 0.32 mg
Podatność: 10μm/mN (niska)
Pasmo przenoszenia: 15-45,000 Hz ± 2.0 dB
Separacja kanałów (tylko wersja stereo): 1000 Hz >28 dB 50-15,000 >25 dB
Balans kanałów:

<1.0 dB (Stereo) <0.5 dB (Dual Mono przy optymalnym ustawieniu VTF)

Napięcie wyjściowe:  0.4 mV
Zalecane obciążenie wkładki: ≥ 470 Ω
Waga:

10.27 g


Wilson Audio

 
 
Zephyr MIMC  8 780 zł     cena zawiera KGO: 0,18 zł
na górę
Soundsmith Zephyr MIMC HiFi i Muzyka 11/2015

Soundsmith Zephyr MIMC to przykład brzmieniowego wyrafinowania niskonapięciowych wkładek typu MI. Dzięki precyzji, dynamice i czystości osiągnięto wspaniałą muzykalność i naturalność dźwięku. Dlatego od dzisiaj stałem się orędownikiem ruchomego żelaznego serca. A dystrybutora proszę o więcej okazji do recenzowania takich rarytasów!

Paweł Gołębiewski


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)