GOLDENEAR

GoldenEar SuperSub


Nowe subwoofery SuperSub™ to urządzenia o bardzo wysokich osiągach, a jednocześnie o kompaktowej budowie, w których wykorzystano najnowsze technologie i głośniki GoldenEar. Celem firmy było stworzenie pięknych, stylowych, znakomicie wykończonych subwooferów o optymalnej wielkości, które byłyby w stanie wygenerować dźwięki bardzo niskiej częstotliwości i wyjątkowo wysokiej amplitudzie. Dzięki temu subwoofery z linii SuperSub™ zapewniają bardzo precyzyjne, efektowne i muzykalne brzmienie.

Żeby to osiągnąć zastosowano unikalną, opatentowaną (*Patent US 9,462,391 B2) 360-stopniową, dwupłaszczyznową, wewnętrznie zbalansowaną topologię przetwornika i radiatora sub-basowego, połączoną z najbardziej zaawansowaną elektroniką. Z dwoma aktywnymi przeciwstawnymi przetwornikami ustawionymi poziomo oraz dwoma pasywnymi radiatorami ustawionymi przeciwstawnie pionowo projekcja basu jest wyjątkowo równomierna, i wypełnia pomieszczenie w stopniu niemożliwym do osiągnięcia dla typowych subwooferów z pojedynczym przetwornikiem.

Elektronika, która steruje w pełni zbalansowaną konstrukcją SuperSub’ów to 1600-watowe (XXL) i 1400-watowe (model X) wzmacniacze klasy D, których projekt bazuje na technologii stworzonej na potrzeby kolumn GoldenEar Triton One. Najważniejsze funkcje to m.in. dyskretne filtry ograniczające pasmo, wyrównanie charakterystyki fazowej, w pełni zbalansowane i zaawansowane filtry rekonstruujące, oraz mocny nacisk na utrzymanie opóźnienienia na poziomie absolutnego minimum.
Stopień wejściowy wykorzystuje bezpośrednio sprzężone, niefiltrowane wejście LFE dla amplitunerów i źródeł kina domowego, lub niskopoziomowe wejście stereo z filtrem dolnoprzepustowym dla systemów dwukanałowych.

Efektem tej technologii jest bardzo solidne przenoszenie basu, który jest wyjątkowo szybki i melodyjny w przypadku muzyki, a jednocześnie nadzwyczajnie głęboki i mocny, by móc bezproblemowo odtworzyć najbardziej ekstremalne efekty dźwiękowe w filmach.

 

... każdy kto szuka rozsądnie wycenionego subwoofera, który schodzi do niskich tonów z muzykalnością i zręcznością, mocą wulkanu oraz subtelnością, po prostu musi posłuchać SuperSub XXL

Jacob Heilbrunn, The Absolute Sound, 08.2016.


SuperSub™ XXL


Wykończony przepięknym lakierem fortepianowym subwoofer wyposażony jest w 2 ustawione poziomo, przeciwstawne, aktywne przetworniki 12-calowe o bardzo dużym wychyleniu membrany, oraz 2 ustawione pionowo, przeciwstawne, płaskie radiatory infradźwiękowe (15˝x 13˝) obsługiwane przez 1600-watowy wzmacniacz klasy D. To dwupłaszczyznowe, opatentowane, dynamiczne inercjalne zbalansowanie zachowuje i skupia całą energię pochodzącą z przetworników, by efektywniej poruszać powietrzem w pomieszczeniu, zamiast tracić energię przez niepotrzebne wprawianie w ruch obudowy. Takie rozwiązanie pomaga również wydobyć wszystkie detale z odtwarzanego nagrania. To najnowocześniejszy sposób działania subwoofera, który nie tylko potrafi „zatrząść całym domem”  jak napisał Chris Boylan z Big Picture Big Sound, lecz jest również „silny, czysty i kontrolowalny” jak to określił Mark Fleischman z magazynu Sound&Vision. Dzięki dwóm przetwornikom ustawionym przeciwstawnie w poziomie, oraz dwóm radiatorom ustawionym przeciwstawnie w osi pionowej, projekcja basu jest wyjątkowo równomierna, i wypełnia pomieszczenie w stopniu niemożliwym do osiągnięcia dla subwooferów z pojedynczym przetwornikiem.


SuperSub™ X

Tak jak SuperSub™ XXL, ultra-kompaktowy SuperSub X (sześcian o boku trzydziestu-kilku cm) wykorzystuje ten sam dwupłaszczyznowy, opatentowany, inercjalnie wyważony układ przetworników: 2 ustawione poziomo, przeciwstawne, aktywne przetworniki 8-calowe o bardzo dużym wychyleniu membrany, oraz 2 ustawione pionowo, przeciwstawne, płaskie radiatory infradźwiękowe (10,5˝ x 9,5˝) obsługiwane przez 1400-watowy wzmacniacz cyfrowy klasy D. Dzięki takiemu, innowacyjnemu rozwiązaniu projekcja basu jest wyjątkowo równomierna, i wypełnia całe pomieszczenie w stopniu niemożliwym do osiągnięcia dla subwooferów z pojedynczym przetwornikiem.

 

Dane techniczne:

MODEL

SuperSub™ XXL

SuperSub™ X

Wymiary
(z nóżkami)

50,16 cm (sz.) x 44,77 cm (wys.) x 40,32 cm (gł.)

35,56 cm (sz.) x 32,38 cm (wys.) x 33,65 cm (gł.)

Masa

37,23 kg (netto) / 42,22 kg (brutto) 18,16 kg (netto) / 23,15 kg (brutto)

Pasmo przenoszenia

10 Hz - 250 Hz 12 Hz - 250 Hz

Przetworniki

2 x 12-calowy o bardzo dużym wychyleniu membrany
2 x płaski radiator infradźwiękowy (15 x 13 cali)
2 x 12-calowy o bardzo dużym wychyleniu membrany
2 x płaski radiator infradźwiękowy (15 x 13 cali)

Wzmacniacz

1600 W klasy D

1400 W klasy D

Wejście sygnału liniowego LFE

Niefiltrowane

Niefiltrowane

Wejście sygnału liniowego prawy/lewy

Regulacja punktu odcięcia filtra dolnoprzepustowego 40 Hz -150 Hz Regulacja punktu odcięcia filtra dolnoprzepustowego 40 Hz -150 Hz

Bezpieczniki

6,3 A, 250 V, zwłoczny (dla wersji na 230 V) 4 A, 250 V, zwłoczny (dla wersji na 230 V )

Pobór mocy

1600 W

1400 W


Wilson Audio

 
 
SuperSub XXL  10 090 zł     cena zawiera KGO: 1,82 zł
SuperSub X  6 300 zł     cena zawiera KGO: 1,82 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)