GOLDENEAR


The Absolute Sound
Editors Choice
2016


The Absolute Sound
Editors Choice
2015


High Fidelity
Best Product
2014


The Absolute Sound
Editors Choice
2014


The Absolute Sound
Product Of the Year
2013


CEPro BEST
Najlepszy Produkt
2013


Sound & Vision
Top Pick
Of The Year
2013


Sound & Vision
Certified & Recommended
2013

 

GoldenEar Triton Seven


Nowy głośnik Triton Seven stanowi wcielenie technologii wykorzystanej w wyższych, wcześniej już nagradzanych modelach serii Triton, jednak jego zaletą są bardziej kompaktowe rozmiary oraz przystępniejsza cena. Produkty GoldenEar z serii Triton wyznaczyły nowe światowe standardy w dziedzinie funkcjonowania i wartości kolumn głośnikowych. Triton Seven jest następnym głośnikiem kontynuującym doniosłe tradycje firmy. Pomimo, że jest to pierwszy głośnik z serii Triton, w którym nie wykorzystano technologii wbudowanego subwoofera, to i tak jest on w stanie wyprodukować wyjątkowo głęboki i potężny bas, dzięki połączeniu zaawansowanej technologii przetworników z wysokiej klasy – opracowanymi na przestrzeni lat – rozwiązaniami, zapewniającymi doładowanie częstotliwości niskiego zakresu.

„Zapomnijcie o konstrukcjach za 60 tyś. dolarów – bierzcie GoldenEar Triton Seven – ten głośnik kompletnie je przebija”
-- Caleb Denison, Digital Trends

Unikalny kształt obudowy nowej „Siódemki” jest zarówno podyktowany wyznacznikami akustycznymi, jak i wyjątkowo atrakcyjny dla oka. Nadające unikalny styl odchylenie całej kolumny do tyłu, w połączeniu z zaawansowaną konstrukcją zwrotnicy, zapewnia precyzyjne dostrojenie kierunkowości przetworników, dzięki czemu wysyłają one zwartą falę dźwiękową w kierunku poziomu, na którym znajduje się ucho słuchacza. Jednocześnie przednia i tylna część obudowy pozostają względem siebie w ustawieniu asymetrycznym, co zapewnia lepszą kontrolę wewnętrznych fal stojących. To asymetryczne ustawienie oraz skośnie ścięta górna część obudowy, oczywiście, nie tylko skutkują korzyściami akustycznymi, ale również znakomicie się prezentują. Precyzyjna i całkowicie oderwana od obudowy głośnika charakterystyka obrazowania dźwięku kolumn Triton Seven, jest jeszcze bardziej pogłębiona poprzez zastosowanie wąskiego frontu obudowy oraz bezdyfrakcyjnej osłony grilla, wykonanej z tkaniny zapewniającej dodatkowe wytłumienie obudowy. Pięknie wyprofilowana podstawa kolumny, w czarnym kolorze piano-gloss, również wyraźnie wpływa na stabilność dynamiczną konstrukcji Triton Seven.

Tak samo, jak w większym modelu – Triton Two – w modelu Seven wykorzystano układ D’Appolito, gdzie przetworniki nisko-średniotonowe ustawione są nad i pod przetwornikiem wysokotonowym, którym jest uznany już głośnik wstęgowy typu HVFR™(High Velocity Folded Ribbon Driver), montowany wcześniej również w modelach Triton Two i Three. Głośnik wstęgowy HVFR™ tworzy falę dźwiękową sprężając powietrze, a nie, jak konstrukcje tradycyjne – wypychając i zasysając jego strumień – co zapewnia znacznie lepsze dopasowanie do impedancji powietrza otaczającego głośnik. Dzięki temu uzyskujemy znakomite rozciągnięcie tonów wysokich, połączone z jedwabiście gładkim, nie męczącym charakterem, co zapewnia unikalną charakterystykę pracy. Odlewy koszy głośników nisko-średniotonowych o średnicy 5,25", które przypominają nieco wyglądem pajęcze odnóża, zostały wykonane w kanadyjskim oddziale firmy, mieszczącym się w miejscowości Arnprior. Projekt uwzględnia wyjątkowo dużą głębokość cewki głośnika, co zapewnia znakomitą rozpiętość dynamiki i nieprzeciętny poziom przetwarzania niskich tonów.

Dodatkowo, precyzyjnie wyprofilowana membrana głośnika, wykonana ze specjalnej masy polipropylenowej oraz unikalna technologia klejenia wierzchołkowego, skutkuje uzyskaniem znakomitej czystości i charakterystycznym dla dźwięku high-definition poczuciem obecności średniego zakresu tonalnego. Tak, jak jego dwóch większych braci, głośnik Triton Seven wykorzystuje zamontowane po obu stronach, tuż nad poziomem podłogi, głośniki niskotonowe, co zapewnia optymalne dopasowanie niskiego zakresu do otoczenia. Dźwięk wysokiej rozdzielczości uzyskany z kolumn Triton Seven, będzie stanowił doskonałe rozwiązanie w przypadku wysokiej klasy systemów dwukanałowych, jak również w przypadku najlepszych jakościowo wielokanałowych systemów muzycznych i systemów kina domowego. Tak, jak w przypadku wszystkich głośników GoldenEar, prace rozwojowe były prowadzone w laboratorium badawczym zlokalizowanym w Armprior w Kanadzie, wyposażonym w pełnowymiarową komorę bezechową, stanowiącą dokładną kopię pomieszczenia, jakie znajduje się w NRC (Państwowym Komitecie Badań Naukowych) w Ottawie. Dzięki tej technologii możliwe było przeprowadzenie wyczerpujących, krytycznych odsłuchów.

Dane Techniczne:

Przetworniki:

Dwa przetworniki nisko/średniotonowe, 5-1/4˝
Dwa płaskie radiatory niskotonowe, 8˝
Wstęgowy przetwornik wysokotonowy typu HVFR™
Zalecana Moc Wzmacniacza: 10-300 W
Sprawność: 89 dB
Pasmo Przenoszenia: 29-35 kHz
Impedancja: 8 ohm
Wymiary (przy zainstalowanej podstawie, bez kolców): 14,6cm (5-3/4˝) W (przód) x 18,4cm (7-1/4˝ ) W (tył) x 27,9cm (11˝) D x 101cm (39-3/4˝) H
Waga: 14,5 kg netto

Wilson Audio

 
 
Triton Seven  7 060 zł     cena zawiera KGO: 35,84 zł
na górę
GoldenEar Triton Seven High Fidelity 08/2014

HiFi Advice 04/2013

Pełnia, głębia, oddech, delikatność, wybaczająca natura, energia, rozmach. Tak bym te kolumny otagował.

Wojciech Pacuła


cała recenzja »

GoldenEar Triton Seven Home Theater Review 04/2014

HiFi Advice 04/2013

Bez wątpienia, każdy zestaw przetworników w głośnikach Triton Seven, jeśli potraktować je indywidualnie, jest więcej niż zdolny do wytworzenia głębokiego, soczystego basu, neutralnej, obfitej średnicy i błyskotliwych, pozbawionych zniekształceń tonów wysokich. Jednak tym, co wywiera na nas znacznie większe wrażenie, jest koherencja, z jaką te poszczególne przetworniki działają razem. Granice pomiędzy tonami niskimi, średnimi i górnym zakresem pasma, są dosłownie niemożliwe do wychwycenia, a dzięki temu, głośnik brzmi nie jak zestaw odrębnych przetworników, ale raczej jedno zunifikowane, wyważone tonalnie i wnoszące wrażenie muzyki granej na żywo, źródło znakomitego dźwięku.

Dennis Burger


cała recenzja »

GoldenEar Triton Seven - Digital trends 01/2014

HiFi Advice 04/2013

Triton Seven…są wspaniałym przykładem na to, jak typowo audiofilski dźwięk może być generowany przez głośniki, na które niemal każdego byłoby stać.

Caleb Denison


cała recenzja »

GoldenEar Triton Seven The Absolute Sound 11/2013

HiFi Advice 04/2013

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wiele high-endowego szczęścia możecie kupić za 1399$, w postaci pary głośników, to musicie koniecznie odsłuchać Triton Seven. Uważam te kolumny za arcydzieło umiarkowanej cenowo, audiofilskiej inżynierii – konstrukcję wyznaczającą nowe standardy jakości. Jakości, której niełatwo będzie dorównać, nie wspominając o jej przebiciu.

Chris Martens


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)