SPIRAL GROOVE


Stereophile Recommended Components 2013
Class A

 

Ramię Centroid

WATCH
WATCH
WATCH

Strukturalna sztywność i efektywne rozpraszanie niepożądanej energii mechanicznej to znak rozpoznawczy również jeśli chodzi o ramiona firmy Spiral Groove.  Trzy kryteria zdeterminowały wybór materiałów użytych do produkcji: niska masa, wysoka wytrzymałość i zdolność szybkiego odprowadzania energii od wkładki. Ponadto, aby zapewnić energii źródło ujścia, stworzono bezpośrednie połączenie pomiędzy wkładką i umocowaniem mechanicznym. Żadne inne ramię, dostępne obecnie na rynku, nie rozprasza niepożądanej energii równie skutecznie.

Optymalna sztywność i wyjątkowo szybki przesył energii od wkładki do podłoża to tylko dwa z powodów, dzięki którym ramię Centroid zapewnia niezrównaną prędkość przekazu, dynamiczną energię i doskonałość tonalną. Kolejnym powodem jest ogólne wyważenie. W odróżnieniu od większości projektantów ramion gramofonowych, Spiral Groove używa zaawansowanych modeli komputerowych, które symulują siły działające na ramię, podczas gdy wkładka odczytuje sygnał z płyty. Zrozumienie dynamicznego charakteru tej siły, pozwoliło skompensować ją mechanicznie. Takie podejście do zagadnienia, zostało określone jako „Projekt Wyrównania Sił” i dzięki niemu znacznie poprawia się tor odczytu oraz optymalizuje działanie samej wkładki.

Ramię Centroid zostało zaprojektowane nie tylko, aby ustanowić nowe standardy inżynieryjne, ale także, aby zadowolić użytkowników. Dokładnie tak, jak gramofony Spiral Groove, firmowe ramiona są wyjątkowo przyjazne w użytkowaniu. Aby zapewnić najlepszą wydajność, wkładki high-end wymagają zastosowania ramion umożliwiających precyzyjną regulację. W ramionach Spiral'a takie składowe, jak zasięg, wysokość, azymut, kąt prowadzenia, kontrola anty-skatingu i siła nacisku są łatwe do ustawienia. Opracowany przez producenta wskaźnik ustawień, dostarczany wraz z każdym ramieniem, jeszcze bardziej ułatwia sprawę.


Specyfikacja ramienia Centroid:

  • Projekt Wyrównania Sił – dzięki analizie modalnej, centrum masy ustawione jest w punkcie łożyskowania
  • Opatentowany projekt przeciwwagi minimalizuje moment bezwładności
  • 10-calowa odległość od osi przegubu do wkładki
  • Dedykowany szwajcarski szafirowy kamień łożyskowy i utwardzone stalowe łożysko górne
  • Bezkompromisowy („Zero tolerance”) projekt łożyskowania ramienia typu Unipivot
  • Wielowarstwowa, tłumiąca drgania rurka ramienia
  • Aluminiowo/karbonowa rurka ramienia o niskiej masie i wysokiej wytrzymałości
  • Miedziane przewody wewnętrzne „hyper-litz” o wysokiej czystości
  • Parametry: zasięg, wysokość, azymut, kąt prowadzenia, kontrola anty-skatingu i siła nacisku łatwe do regulacji
  • Precyzyjny firmowy wskaźnik ustawień w komplecie

 
 
Centroid v2  34 536 zł
na górę
Spiral Groove Centroid - Stereophile 06,2010

Audio Aero LaFontaine recenzja AudioVideo 09/11

Moje pierwsze wrażenie było takie, że Centroid zabrzmiał … inaczej. Brzmiał dobrze, bez dwóch zdań, ale od samego początku inaczej, niż inne ramiona. W zasadzie tak odmiennie, że sprawdziłem ponownie wszystkie ustawienia mojego systemu, nawet to, czy wziąłem odpowiednią płytę. Błądziłem po omacku – płyta nie brzmiała jak inne tłoczenie, ale jak kompletnie inny mix.

Brian Damkroger


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)