ARTESANIA AUDIO


HiFi i Muzyka
Wyróżnienie Roku
2015


Rekomendacja
Audio Video
2014


Najlepszy Dźwięk
Wystawa Sprzętu High End
Monachium 2014

 

Artesania Audio EXOTERYC
Podwieszany Bezpółkowy Stolik o Podwójnej Strukturze

Artesania Audio Exoteryc Table

"Muzyka była większa, lepiej nagrana, lepszy był wgląd w nagranie, a skraje pasma brzmiały w sposób tak samo niewymuszony i naturalny jak średnica."
-- HiFi+, January 2013

"System stolików Artesania osiągnął sukces dzięki niezwykłej wszechstronności – zaspokajając potrzeby dużych i niewymiarowych urządzeń – bez ograniczania bezpieczeństwa całej struktury. Jeśli jesteście w stanie usprawiedliwić wydatek związany z jego zakupem w kontekście całego posiadanego systemu, to zdecydowanie jest to najlepszy system podtrzymujący sprzęt AV na rynku."
-- HiFi News, Verdict 2011 : Sound Quality 89%

"Nie wiem jak opisać jego brzmienie, ponieważ on nie ma swojego brzmienia. Jest nieprawdopodobnie neutralny. Sprawił, że mój poprzedni stolik brzmiał w porównaniu do niego w sposób nudny i podkolorowany na skrajach pasma. Czystsze wysokie i cichszy bas Exoteryc’a poprawił ogólną solidność i kontrolę dźwięku mojego systemu."
-- STEREO TIMES, 2012 Most Wanted Components

"Exoteryc jest stolikiem wyczynowym. W głównym kręgu jego działalności znajduje się minimalizacja wibracji. Sprawia on, że urządzenia zachowują swój charakter brzmienia."
-- SIXMOONS.COM, 2012

"Pasożytniczy szum całkowicie zanika, a w zamian otrzymujemy znakomity, czysty dźwięk. Stolik Exoteryc wyciska do ostatniej kropli potencjał drzemiący w komponentach na nim ustawionych."
-- HAUTE FIDÉLITÉ - September 2010

Artesania Audio Exoteryc Table
 1. Specjalna platforma pod gramofon,
  stal nierdzewna, struktura antymagnetyczna wspiera półkę wykonaną z trzywarstwowego, specjalnie hartowanego szkła.

 2. Górne mocowania ze stali nierdzewnej
  znajdujące się na nogach stolika, zostały wyposażone w stożkowe zagłębienia, podtrzymują kolce platformy pod gramofon.

 3. Konstrukcja zewnętrzna,
  wykonana z metalu wypełnionego specjalnymi cząsteczkami i elastomerami. Pionowe rury stojaka mają średnicę 60 mm. Czynniki te wpływają na bardzo duży ciężar stolika, jego odporność na rezonanse oraz stabilność. Współczynnik rezonansu całej konstrukcji został znacząco obniżony. Konstrukcja pokryta została ciemnoszarym lakierem strukturalnym.

 4. Wewnętrzna konstrukcja podwieszona.
  Odznacza się udźwigiem 150 kg.

 5. Nylonowe cylindry
  wspierają wewnętrzną konstrukcję podwieszoną.

 6. Terminal uziemiający
  w celu podłączenia elektroniki (kluczowy dla gramofonu).

 7. Tylne pręty o regulowanej wysokości
  wzmacniają strukturę zewnętrzną w celu jej zablokowania i zapewnienia stabilności.

 8. Ramy posiadające regulowaną wysokość
  mogą być przesuwane i zablokowane na pożądanej wysokości na pionowych stalowych prętach, wewnętrznej, podwieszonej struktury stolika.

 9. Ramiona liniowe
  wykonane ze stali antymagnetycznej przesuwają się równolegle i pod kątem w stosunku do ram. Ramiona wyposażono w regulowane kolce (mogą być zamocowane w różnych położeniach), które podpierają znajdujące się na nich dyski izolujące i podkładki tłumiące. Całkowita wszechstronność pozycjonowania ramion i kolców pozwala na optymalny dobór punktów podparcia różnych urządzeń elektronicznych.

 10. Dyski izolujące i podkładki wytłumiające
  podpierają elementy elektroniczne (bez konieczności instalowania półek). Ich instalacja jest ułatwiona dzięki zastosowaniu elastycznych wkładek gwarantujących stabilność w trakcie umieszczania urządzeń na czterech gwintowanych, regulowanych kolcach.

 11. Odbojniki stabilizujące wewnętrzną strukturę podwieszaną
  Zatrzymujące najmniejsze ruchy wahadłowe struktury wewnętrznej stolika. Cztery w sumie, umieszczone w najniższych punktach stolika.

 12. Dyski ze stali nierdzewnej
  podtrzymują  kolce stojaka. Na wyposażeniu znajdują się dwa rodzaje podkładek, różniące się między sobą charakterem brzmienia, w zależności od akustyki pomieszczenia. Domyślnie używane są podkładki w kolorze białym.

Akcesoria na wyposażeniu


Tłumiki drgań. Specjalne antymagnetyczne i antywibracyjne tłumiki ważące 2,4 kg każdy, których zadaniem jest eliminacja najdrobniejszych nawet pasożytniczych wibracji pochodzących od obudowy urządzenia elektronicznego. Pełnią one również rolę osłony przed zakłóceniami RFI w systemach cyfrowych.

Podkładki tłumiące umieszczane pod dyskami stalowymi podtrzymującymi cały stolik. Cztery czarne, średniej gęstości neoprenowe dyski pełnia rolę tłumiącą, dodatkowo w komplecie dostarczane są cztery białe dyski poliamidowe odprowadzające energię mechaniczną.


Akcesoria opcjonalneSpecjalna platforma pod gramofon. Pozwala na optymalne umieszczenie gramofonu o wadze nie przekraczającej 150 kg. Pod platformą znajduje się wolna przestrzeń o wysokości 14 cm. Waga: 50kg. Wymiary: 72.5cm (szerokość) x 57cm (głębokość) x 3cm (grubość).
Artesania Audio Tandem
Specjalna platforma podłogowa. Pozwala na optymalne umieszczenie wzmacniacza o wadze nie przekraczającej 150 kg. Pod platformą znajduje się wolna przestrzeń o wysokości 14 cm. Waga: 50kg. Wymiary: 72.5cm (szerokość) x 57cm (głębokość) x 3cm (grubość)
Artesania Audio Tandem

Platforma Aire. Niedawno firma zaprezentowała nową platformę podłogową o nazwie Aire, opartą na konstrukcji stolika Exoteryc. W zasadzie jest to jednopółkowy stolik, który będzie stanowił doskonałe rozwiązanie w przypadku pojedynczych komponentów, takich jak np. ciężkie wzmacniacze mocy. Platforma posiada takie same parametry i cechy, jak standarowy stolik Exoteryc.

Artesania Audio Tandem

Artesania Audio Tandem Artesania Audio Tandem


WAGA STOLIKA 3 POZIOMY 4 POZIOMY 3 POZIOMY TANDEM
Całkowita 50 62 84
Maximum wspierane przez strukturę podwieszaną 150 150 225
Wspierana waga dodatkowa 300 250 400
Specjalna platforma gramofonowa 45 45 45
Maksymalna waga gramofonu 150 150 150

WYMIARY STOLIKA (cm) 3 POZIOMY 4 POZIOMY 3 POZIOMY TANDEM
Wysokość całkowita 73 98 73
Dystans wewnętrzny pomiędzy kolumnami 55 55 55
Dystans zewnętrzny pomiędzy kolumnami 67 67 128
Głębokość całkowita 52 52 52
Wysokość przestrzeni dostępnej dla urządzeń 46 63 92 (2 x 46)
Głębokość użytkowa Adaptacyjna

 
 
EXOTERYC AIRE platform  15 810 zł     cena zawiera KGO: 1,96 zł
EXOTERYC 2 level rack  18 980 zł     cena zawiera KGO: 1,96 zł
EXOTERYC 2 level tandem rack (2+2)  
EXOTERYC 2 level triple rack (2+2+2)  
EXOTERYC 3 level rack  23 250 zł     cena zawiera KGO: 1,96 zł
EXOTERYC 3 level tandem rack (3+3)  38 190 zł     cena zawiera KGO: 2,10 zł
EXOTERYC 3 level triple rack (3+3+3)  
EXOTERYC 4 level rack  28 230 zł     cena zawiera KGO: 1,96 zł
EXOTERYC additional level (no damper)  2 840 zł     cena zawiera KGO: 3,08 zł
na górę
Artesania Audio Exoteryc - HiFi i Muzyka 5/2014

Hi-Fi i Muzyka 04/2012

Cały system ustawiony na Exoterycu zyskał ostateczny szlif. Poprawie uległy ważne aspekty brzmienia: spójność, szczegółowość, dynamika i czytelność. [...] Artesania Audio Exoteryc to świetne rozwiązanie dla wysokiej klasy systemów. Wyciśnie z nich maksimum możliwości. Kropka nad „i”.

Paweł Gołębiewski


cała recenzja »

Exoteryc Audio Video 2-3/2014

Hi-Fi i Muzyka 04/2012

Exoteryc nie spowodował żadnej negatywnej zmiany w odtwarzanym dźwięku. Wręcz przeciwnie: oczyścił bas, redukując jego ilość, a dokładniej – szkodliwe rezonansowe zabarwienia, poprawiając tym samym jego definicję. Ponadto zredukował zniekształcenia w zakresie średnich tonów, pozwalając słuchać muzyki o 1–2 decybele głośniej niż wcześniej. Usunął też marginalne przybrudzenie konturów, woalkę i lekkie ocieplenie, które – jak się okazało – wprowadzały używane przeze mnie platformy antywibracyjne i stolik.

Filip Kulpa


cała recenzja »

Artesania Audio Exoteryc

HiFi i Muzyka 01/2013

Mówiąc prosto: Artesania Exoteryc to najlepszy stolik jaki znam. Nie chodzi wyłącznie o jego wspaniałą jakość wykonania i możliwość dostosowania do wymagań każdego systemu. Również pod względem wpływu na dźwięk przewyższa wszystkie stoliki jakie słyszałem. Do wszystkich zalet, doskonałego przecież, stolika Finite Elemente Spider, Artesania dodaje bogactwo tonalne, poprawę rozdzielczości detali, ciemniejsze tło i solidniejszą scenę dźwiękową z lepszym ogniskowaniem, mocniejszym basem i wyjątkową naturalnością dźwięku. Przy tym wszystkim zachowuje jednocześnie płynność wysokich tonów, szczególną powietrzność dźwięku i doskonałą artykulację oraz dynamikę.

Christiaan Punter


cała recenzja »

Artesania Audio Exoteryc

HiFi i Muzyka 01/2013

Stolik FE ma doskonałe recenzje. Doceniono zwłaszcza bogactwo harmoniczne i strukturę muzyki stojących na nim systemów. Artesania przesuwa te aspekty daleko w przód. Muzyka brzmi mocniej, jak lepiej nagrana. Można usłyszeć więcej detali a skraje pasma są odtwarzane z taką samą łatwością jak średnica. Warto pamiętać, że nie ocenialiśmy średniego  systemu złożonego z przypadkowych urządzeń. Słuchaliśmy świetnych kolumn podłogowych podłączonych do systemu doskonałego. Już stojąc na stoliku FE brzmiał bardzo dobrze. Zaś Artesania jeszcze go poprawiła.

Alan Sircom


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)