AUDIOFAST NA AUDIOSHOW

Audiofast na targach Audio Show 2014


Audio Research Ref75 Audio Research Ref75

W dniach 8-9 listopada, odbyła się w Warszawie tegoroczna edycja jednej z najważniejszych i aktualnie najbardziej prestiżowych wystaw branży high-end audio, "AUDIO SHOW 2014". Tym razem zdecydowaliśmy się na dwie prezentacje z czego jedna miała miejsce w zupełnie nowych, nieznanych nam pod względem akustyki warunkach sali Azalia 1, w hotelu Golden Tulip. Kolejny raz mieliście Państwo okazję dokonać własnych ocen i porównań prezentowanych przez nas i innych wystawców systemów. W tym roku, pomimo "długiego weekendu" odwiedziło nas więcej gości niż w latach ubiegłych. W trakcie prezentacji jak i poza nimi, usłyszeliśmy od Państwa bardzo dużo przychylnych opinii. Mamy nadzieję, że te oceny znajdą również odzwierciedlenie w recenzjach prasowych.

Zgodnie z naszą tradycją, na wystawie zaprezentowaliśmy dwa nieco odmienne, wysokiej klasy zestawy muzyczne.

Hotel Golden Tulip - Sala Azalia 1

Jak już informowaliśmy na wstępie, w zupełnie nowej dla nas sali Azalia 1, zaprezentowaliśmy zestawy głośnikowe Wilson Audio ALEXIA oraz zestaw elektroniki złożony z najnowszej, po raz pierwszy prezentowanej w Polsce lampowej końcówki mocy firmy Audio Research, serii Galileo GS150, oraz najnowocześniejszego i chyba najlepszego jak dotąd osiągnięcia firmy MSB jakim jest przetwornik SELECT DAC. Do odtwarzania muzyki z plików użyliśmy znanego już Państwu, nagradzanego serwera muzycznego Aurender W20. Okablowanie towarzyszące w całości pochodziło od firmy Synergistic Research. Zaprezentowaliśmy przewody zasilające wraz z kondycjonerem, przewody głośnikowe oraz interkonekty szczytowej serii Galileo LE. W prezentacji wykorzystaliśmy dodatkowo podstawy Synergistic Research Tranquility Base oraz zasilacz aktywnego ekranowania Transporter Ultra SE. Nad akustyką ogromnego pomieszczenia zapanowało kilka zestawów mini-ustrojów Synergistic Research HFT (High Frequency Transducer). Całość sprzętu była posadowiona na 3-półkowym stoliku Exoteryc firmy Artesania Audio, której wyroby cieszą się rosnącym uznaniem wśród dystrybutorów i producentów sprzętu high-end, prezentujących swoje produkty na najważniejszych imprezach audio na świecie.

AudioShow 2012

Kolejny raz ustawienie sprzętu oraz prawidłowe rozmieszczenie głośników w pokoju odsłuchowym były niewątpliwie jednymi z najważniejszych elementów naszych przygotowań przed właściwą prezentacją. Zawsze przywiązujemy do tego największą uwagę i jesteśmy pod tym względem perfekcjonistami :) Po zakończeniu instalacji sprzętu, przed pierwszym uruchomieniem zestawu, dokonaliśmy jak zwykle pomiarów pomieszczenia i wstępnych obliczeń w celu wyznaczenia bazowej lokalizacji głośników. Stanowiło to dla nas punkt wyjścia do dalszych ustawień i poszukiwania "dźwiękowego ideału".

AudioShow 2012

Podobnie jak w latach ubiegłych, w przygotowaniach do AudioShow jak i w całej dalszej prezentacji, wspierał nas przedstawiciel firm Synergistic Research i MSB, Frank Vermeylen. Dzięki niemu byliśmy w stanie poświęcić nieco więcej czasu na rozmowy z odwiedzającymi.

AudioShow 2012

Duża ilość gości nie jest dla nas nowością - szkoda jedynie, że nie wszyscy mogli znaleźć odpowiednie miejsca siedzące i docenić w pełni zalety prezentowanego sprzętu.

AudioShow 2012

Jarosław Orszański z wielką satysfakcją odpowiadał na Państwa pytania dotyczące najnowszej końcówki mocy typu GS150 z serii Galileo firmy Audio Research. Wszyscy goście byli oczywiście zainteresowani krótką charakterystyką techniczną, ponieważ jakość brzmienia można było ocenić słuchając...

AudioShow 2012

Na stoliku stoją patrząc od góry: serwer muzyczny Aurender W20, MSB Select DAC, zasilacz ekranowania Transporter Ultra SE Synergistic Research oraz kondycjoner zasilania Galileo SE. Po lewej stronie stolika stanęła lampowa końcówka mocy Audio Research GS150.

AudioShow 2012

Nowe modele Audio Research Galileo, otrzymały charakterystyczną szatę wzorniczą, nawiązującą nieco nostalgicznie do lat 70-tych.


Hotel Bristol - Sala Moniuszko

W sali Moniuszko, mieszczącej się w Hotelu Bristol, zaprezentowane zostały: najnowszy model głośników Wilson Audio SASHA 2 oraz zestaw elektroniki złożonej ze wzmacniacza zintegrowanego Dan d’Agostino Integrated oraz cyfrowego źródła DCS Vivaldi (DAC, CD/SACD transport i zegar wzorcowy). Nagradzane już okablowanie towarzyszące, pochodziło od firm Synergistic Research oraz Shunyata Research (kable głośnikowe model Anaconda). Rolę kondycjonera spełniał bezkonkurencyjny model PowerCell Galileo LE produkcji Synergistic Research. W prezentacji wykorzystaliśmy podstawy Tranquility Base oraz zasilacz aktywnego ekranowania Transporter Ultra SE. Całość sprzętu była posadowiona na 4-półkowym antywibracyjnym stoliku Exoteryc, firmy Artesania Audio.

AudioShow 2012

Zestaw dCS Vivaldi w kolorze czarnym. Obok stolika wzmacniacz zintegrowany Dan'a D'Agostino.

AudioShow 2012

Razem z nami system konfigurował i prezentował publiczności Raveen Bawa, szef sprzedaży firmy dCS - sukces prezentacji, jest więc również jego zasługą. Oczywiście było wiele pytań dotyczących samego flagowego źródła dCS Vivaldi. Dyskusje kuluarowe dotyczyły również kwestii upsamplingu, którego prekursorem była własnie firma dCS. Rav miał okazję zaprezentować gościom płytę główną Vivaldi-ego oraz serce samego DAC-a, tzw. przetwornik "Ring-Dac", który został opracowany i opatentowany przez firmę dCS.

AudioShow 2012

Urządzenia serii Momentum, Dan'a D'Agostino, poza znakomitym projektem i wybitną jakością brzmienia, posiadają piękną szatę zewnętrzną i zostały wyposażone w charakterystyczny wskaźnik, wzorowany na tarczy szwajcarskich zegarków Breguet.

AudioShow 2012

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejne AudioShow za rok. Mamy już pewne pomysły dotyczące urządzeń, które zaprezentujemy, ale niech pozostanie to niespodzianką dla audiofilów, którzy odwiedzą nasze sale odsłuchowe.

na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)