AURENDER

Aurender A10 serwer/odtwarzacz muzyczny z wyjściami analogowymi

 

Aurender A10

 

Odtwarzacz plików audio Aurender A10 wyposażony jest w doskonałej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy, twardy dysk pojemności 4TB oraz pamięć podręczną SSD pojemności 120GB do odtwarzania muzyki. Aurender A10 jest więc doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy w swoim systemie chcą zrezygnować z odtwarzacza płyt CD. Wszystkiem urządzenia firmy Aurender można obsługiwać za pomocą aplikacji Aurender Conductor App, za swoją intuicyjną obsługę i szybkość działania świetnie ocenianą przez recenzentów na całym świecie. Aplikacja na iPady została napisana z myślą o zarządzaniu dużymi kolekcjami plików i zapewnia szybkie wyszukiwanie ulubionej muzyki.

Wszystkie urządzenia firmy Aurender w pełni wspierają serwis TIDAL. Jego użytkownicy mają dostęp do 35 milionów ścieżek w jakości płyty CD. Co więcej, odtwarzanie muzyki z dysków NAS, dysków twardych wbudowanych w urządzenia Aurender oraz z serwisu TIDAL jest możliwe za pomocą tej samej aplikacji.

 

Aurender A10

 

Flagowy zintegrowany przetwornik cyfrowo-analogowy z liniowym, w pełni dyskretnym zasilaczem.
Zbalansowane [XLR] i niezbalansowane [RCA] wyjścia audio
Dwa flagowe przetworniki 768kHz/32bity AK4490
Regulacja głośności z poziomu aplikacji, pilota zdalnego sterowania i pokrętła na przednim panelu

Precyzyjne generowanie sygnału zegara w oparciu o programowalne bramki FPGA z redukcją jittera na najwyższym poziomie
Oparty o programowalne bramki FPGA system generowania sygnału zegara, pozwala uzyskać redukcję jittera na najwyższym światowym poziomie [mniej niż 100fs] i umożliwia przesyłanie danych audio praktycznie bez zniekształceń w domenie czasowej.

Najniższy szum zasilania
Liniowy zasilacz wyposażony w specjalne ekranowanie pozwala na wyeliminowanie szumu wpływającego na wrażliwe chipy przetworników, co prowadzi do poprawy uzyskiwanego brzmienia. Do zasilania układu serwera, części cyfrowej oraz obu przetworników zastosowano cztery niezależne transformatory toroidalne. Pełna izolacja asynchronicznego układu USB pozwala na dodatkową redukcję szumu.

Aplikacja Aurender Conductor – wygodne sterowanie wszystkimi funkcjami
Zainstalowanie aplikacji Aurender Conductor zmienia iPada we wszechstronne narzędzie do sterowania serwerami i odtwarzaczami firmy Aurender. Wygodne w obsłudze intuicyjne menu pozwala na szybki dostęp do wszystkich ustawień i funkcji urządzenia. Zaś szeroki wachlarz funkcji aplikacji Aurender App pozwala bez żadnych problemów zarządzać olbrzymimi kolekcjami plików audio.

 

Aurender A10

 

Twardy dysk 4TB i pamięć podręczna SSD
Odtwarzacz plików audio Aurender A10 jest wyposażony w dysk twardy pojemności 4TB i podręczną pamięć SSD pojemności 120gB. Po przeniesieniu wybranej piosenki lub albumu do pamięci podręcznej, dysk twardy wyłącza się. Pozwala to na minimalizację tempa jego zużycia. Zaś odtwarzanie plików z pamięci SSD oznacza całkowite wyeliminowanie szumu emitowanego przez obracające się dyski, ruchome głowice i włączone silniki.

Dedykowane wyjście USB Audio 2.0 z układem zasilania pozwalającym na redukcję szumu
Dedykowany układ wyjścia USB Audio 2.0 został zaprojektowany pod kątem dostarczania wyjątkowo transparentnego sygnału audio wolnego od szumów. Układ ten jest w pełni ekranowany i chroniony przed wpływem zewnętrznych zanieczyszczeń elektromagnetycznych. Kiedy wyjście USB Audio nie jest używane, można wyłączyć jego zasilanie.

Wsparcie AMM i NAS
Jeżeli masz już kolekcję plików audio na dyskach sieciowych NAS, możesz ich słuchać za pomocą urządzenia Aurender A10. Dla systemów operacyjnych Windows [wersja 7 i wyższe] oraz Mac iOS [OS X 10.9 i wyższe] oferujemy program AMM [Aurender Media Manager], który po wskazaniu miejsca przechowywania plików audio znajduje w sieci odtwarzacz Aurender i tworzy odpowiednie połączenie między nimi. Działanie programu AMM jest dla użytkownika całkowicie niewidoczne: za pomocą aplikacji Aurender Conductor możesz wybierać muzykę do słuchania w oparciu o wszystkie metadane nie znając dokładnego umiejscowienia plików.

Zdalne wsparcie techniczne
Aplikacja Aurender pozwala na wysłanie pytania bezpośrednio do zespołu naszych inżynierów, co pozwala na szybką diagnozę i rozwiązanie problemu za pomocą internetu.

​Wymiary i waga ​430 x 55 x 353 mm / 10.2 kg
​Pojemność pamięci podręcznej SSD [system i bieżąco odtwarzany plik] ​120G
​Pojemność twardego dysku [archiwum muzyki] ​​4TB (2.5" HDD)
​Zasilacz ​Liniowy
​Wyświetlacz ​3.0" AMOLED
​Cyfrowe wyjście audio ​USB Audio 2.0
​Cyfrowe wejście audio ​optyczne S/PDIF do 24bitów/192kHz
​Inne wejścia/wyjścia ​Gigabit Ethernet, USB Port x 2
​Analogowe wyjście audio ​niezbalansowane [RCA] 2 V RMS; zbalansowane [XLR] 4 V RMS
​Regulacja głośności ​od -90 do 0dB, ze skokiem o 0,5dB; czułość zależna od szybkości zmiany
​Wyjście audio USB ​PCM: do 32bitów/384kHz; DSD: DSD64, DSD128 / Tryb DoP
​Przetwornik ​AK4490 [AKM] x 2 [układ dual mono]
​THD + N Min. -112dB, IMD[SMPTE] Min. -113 dB
​THD [1kHz, 2,5 v RMS, wyjście XLR] ​0.00013 %
​Zakres dynamiki ​Maksymalnie 128 dB [filtr CCITT]
​Przesłuch ​Lepszy niż -135dB, 20-20kHz.

Aurender

 
 
A10 4TB  27 060 zł     cena zawiera KGO: 1,68 zł
na górę
Aurender A10

HighFidelity.pl 07/2016

Kompletne źródło cyfrowe, które może służyć także jako przedwzmacniacz i przetwornik D/A, które obsługuje się w tak przyjemny sposób, które gra w tak przyjemny, atrakcyjny sposób, jak A10 to rzadkość. Prawdę mówiąc jedynie odtwarzacze Linna steruje się równie łatwo i intuicyjnie, ale one akurat brzmią zupełnie inaczej niż Aurender. Ten oferuje pozbawione ostrości, wypełnione brzmienie o mocnym basie, z bardzo dobrą dynamiką.

Wojciech Pacuła


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)