AURENDER

Serwer Muzyczny Aurender N10


Precyzyjna konwersja danych DSD do PCM, przy wykorzystaniu układu bramek FPGA

Zaprojektowany do współpracy z wysokiej jakości konwerterami cyfrowo-analogowymi, Aurender N10, jest jedynym Odtwarzaczem Muzycznym, który wspiera precyzyjną konwersję danych DSD do formatu PCM przy wykorzystaniu układu bramek FPGA, wykonywaną na bieżąco.

N10 został wyposażony w dwa wewnętrzne napędy dysków o pojemności 4TB (2TBx2) oraz w półprzewodnikowy dysk 240GB, służący jako pamięć buforowa do odtwarzania utworów. Urządzenie stanowi doskonałe rozwiązanie nawet w przypadku kolekcji muzycznych zapisanych w najwyższych rozdzielczościach.


Projekt gwarantujący najniższy możliwy poziom szumów bazowych w systemie

Podwójny zasilacz liniowy i specjalny projekt ekranowania zapobiegają przekazywaniu szumów do czułych przetworników DAC, gwarantując najwyższy poziom reprodukcji dźwięku.


Pełna gama cyfrowych wyjść audio i portów do połączenia z siecią

Aurender N10 został zaprojektowany, aby współpracować z wysokiej jakości konwerterami cyfrowo-analogowymi i w tym celu urządzenie otrzymało różne rodzaje wyjść SPDIF (BNC, AES/EBU, koaksjalne i optyczne), a także dedykowane wyjście USB Audio Class 2.0. W celu połączenia z siecią i transferu plików, N10 posiada port Gigabyte Ethernet i dwa porty USB 2.0 do odczytu danych.


Aplikacja Aurender App, pełna wygodnych funkcji, ułatwia sterowanie urządzeniem

Aplikacja Aurender Conductor App zamienia iPad’a we wszechstronny interfejs użytkownika, służący do sterowania muzycznymi serwerami/odtwarzaczami Aurender. Wszystkie ustawienia i funkcje urządzeń są łatwo dostępne poprzez menu iPad’a, a aplikacja została wyposażona w olbrzymią ilość opcji znacznie ułatwiających przeglądanie, odtwarzanie i zarządzanie kolekcjami muzycznymi zapisanymi w plikach wysokiej rozdzielczości.


Oscylatory typu OXCO, dla długoterminowej redukcji zakłóceń jitter

Oscylatory OXCO należą do najdokładniejszych i najbardziej stabilnych zegarów, będących obecnie w użyciu. Są one o całe rzędy wielkości dokładniejsze i stabilniejsze, niż szeroko stosowane oscylatory kryształowe, które zazwyczaj wykorzystuje się w komputerach osobistych. Zmiany temperatury powodują, że oscylacje kryształowe ulegają wahaniom, co może prowadzić do powstawania zakłóceń jitter w cyfrowym sygnale audio. Ponadto, zwykłe kryształy są znacznie mniej stabilne i z biegiem czasu tracą dokładność. W zegarach OXCO, niezwykle stabilny, wysokiej jakości oscylator, jest zamknięty w specjalnej przegrodzie i utrzymywany w stałej temperaturze, aby zapobiec powstawaniu zakłóceń jitter indukowanych przez jej wahania.


Oparty na bramkach FPGA, całkowicie cyfrowy system pętli synchronizacji fazy

Całkowicie cyfrowy system pętli synchronizacji fazy (ADPLL), wykorzystujący programowalną macierz bramek (FPGA), w połączeniu z zegarami OXCO, precyzyjnie taktuje przesył cyfrowych danych audio i minimalizuje zakłócenia jitter do pomijalnego poziomu.


Twarde dyski o pojemności 4TB oraz półprzewodnikowy dysk buforujący do odtwarzania

Dwa wewnętrzne dyski twarde zapewniają 4TB pamięci na przechowywanie plików, a półprzewodnikowy dysk buforujący, o pojemności 240G, jest wykorzystywany do buforowania odtwarzanych nagrań. Kiedy wybrany utwór bądź album zostanie zbuforowany na dysku odtwarzającym, dysk twardy przechowujący pliki przejdzie w tryb uśpienia. Dzięki buforowaniu odtwarzanych plików elektryczny i akustyczny szum pochodzący od obracających się dysków, ruchomych głowic i silników, jest całkowicie wyeliminowany.


Dedykowane wyjście USB Audio Class 2.0 z niskoszumowym obwodem zasilającym

Dedykowane wyjście USB Audio Class 2.0 zostało zaprojektowane w celu dostarczania wyjątkowo przejrzystego i pozbawionego szumów sygnału audio. Wyjście zostało ekranowane przed zewnętrznymi interferencjami elektronicznymi. Kiedy wyjście USB Audio nie jest używane, można odciąć źródło jego zasilania – w zależności od wymagań wejścia USB przetwornika DAC.


Oprogramowanie AMM i wsparcie sieci NAS

Jeśli użytkownik posiada już skonfigurowaną sieć NAS, Aurender N10 umożliwia odtwarzanie plików muzycznych przechowywanych na urządzeniach NAS.

Oprogramowanie AMM(Aurender Media Manager), współpracujące z komputerami Mac (OS X 10.9 lub nowszymi), jest dostępne już w tej chwili. Wersja dla systemów Windows będzie dostępna wkrótce.

Użytkownik może uruchomić oprogramowanie AMM na dowolnej platformie – wystarczy wybrać serwer NAS jako lokalizację przechowywanych danych, a program automatycznie wyszuka Aurendera w sieci lokalnej i stworzy muzyczną bazę danych. Oprogramowanie jest intuicyjne dla użytkownika, więc po uruchomieniu AMM będzie można wybierać nagrania przy pomocy wszystkich meta-danych, wykorzystując aplikację Aurender Conductor App, bez konieczności pamiętania, gdzie zlokalizowane są pliki muzyczne.


Zdalne Wsparcie Techniczne poprzez Internet

Wysłanie prośby o Zdalne Wsparcie Techniczne, przy wykorzystaniu aplikacji Aurender Conductor, pozwoli inżynierom zdiagnozować i naprawić problem (jeśli taki wystąpi) poprzez łącze internetowe.


Audio Research Ref75
Audio Research Ref75
Audio Research Ref75

Aurender N10 - Dane techniczne:
Oprogramowanie: Aurender Conductor iPad App, Android App
SSD 1 x 240GB
Wyjścia cyfrowe 1 koaksjalne, 1 opt, 1 AES/EBU, 1 BNC, 1 USB Audio Class 2.0
Wejścia cyfrowe 1 Gigabit LAN, 2 x USB 2.0
Pamięć wewnętrzna 4TB (2 x 2TB) 
Częstotliwości próbkowania SPDIF : Do 24-bit, 192kHz (PCM); 1-bit, 2.8MHz (DSD64)
USB : Zależnie od specyfikacji przetwornika DAC (PCM);
1-bit, 2.8MHz (DSD64); 1-bit, 5.6MHz (DSD128)
Wspierane formaty DSD(DSF, DFF), WAV, FLAC, AIFF, ALAC, M4A, APE i inne
Wymiary 430mm x 83mm x 353mm
Waga 12 kg


AudioAero

 
 
N10 4TB  39 360 zł     cena zawiera KGO: 1,68 zł
N10 8TB  41 820 zł     cena zawiera KGO: 1,68 zł
na górę
N10 Stereophile 04/2016

HiFi Advice 04/2013

W linii muzycznych serwerów Aurendera znajdziemy modele tańsze i droższe – rozpiętość ich cen mieści się w przedziale 2499 – 17600 USD, jednak przy kwocie 7999 USD, serwer N10 trafia w punkt, w którym spotykają się zarówno cena, funkcje, jak i wartości użytkowe. Owszem, aplikacje w stylu Roon oferują większą integrację ze źródłami metadanych, jednak ja bardzo chwalę sobie czas spędzony z N10, szczególnie ze względu na jego jakość dźwięku i użyteczność aplikacji Aurender Conductor. Moja gorąca rekomendacja.

John Atkinson


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)