AURENDER


High Fidelity
Best Product
2014


SoundStage
Reviewers Choice
2014

 

Serwer muzyczny Aurender X100


Oficjalna premiera Aurendera X100 miała miejsce na Targach CES 2014 w Las Vegas, odbywających się w dniach 7-10 stycznia. Aurender X100 został zaprojektowany w taki sposób, aby zarządzanie, przeglądanie i odtwarzanie cyfrowych kolekcji muzycznych było łatwe i przyjemne. Urządzenie zapewnia odczyt w trybie bit-perfect plików DSD (DIFF/DSF), WAV, FLAC, ALAC, APE, AIFF, M4A, jak również innych głównych formatów w natywnych rozdzielczościach i częstotliwościach próbkowania. X100 został wyposażony w wysokiej jakości cyfrowe wyjście USB audio oraz w port Gigabit Ethernet umożliwiający odświeżanie oprogramowania, przekaz plików i łączność sieciową. W wyposażeniu znajdziemy także dwa porty danych USB, wewnętrzny twardy dysk do przechowywania plików, a także bufor pamięci SSD o pojemności 120GB służącej do bezstratnego ich odtwarzania.

Cyfrowy odtwarzacz muzyczny X100 otrzymał wiele innowacyjnych funkcji, które oryginalnie zostały zaprojektowane dla wyżej wycenionych modeli Aurendera – S10 i W20 – do których należy pamięć SSD przeznaczona do odtwarzania. SSD całkowicie likwiduje zniekształcenia jitter, zwłokę odczytu oraz zakłócenia pochodzące od obracających się twardych dysków i płyt CD. X100 Wykorzystuje również takie samo cyfrowe wyjście USB audio najwyższej jakości, jakie znalazło się w okręcie flagowym – Aurenderze W20. Wyjście posiada swój własny obwód zasilający, aby wyeliminować zakłócenia w sygnale audio i zostało zabezpieczone przed zakłóceniami RF poprzez dokładne ekranowanie.

Aurender X100 może być sterowany za pomocą przycisków na panelu frontowym, jednak wykorzystanie aplikacji Aurender Conductor przeznaczonej dla iPad’a, oraz iPad’a Mini stanowi najwygodniejszy sposób zarządzania, przeglądania i odtwarzania muzyki. Dodatkowo, na ekranie X100 można ustawiać takie opcje, jak sposób wyświetlania danych (informacje o utworze, poziom nagrania, playlisty, informacje o urządzeniu), tryb zasilania (On/Off/Standby), opcje przetwornika DAC i wiele innych. Modele Aurender S10 i W20 także wykorzystują aplikację Aurender Conductor jako interfejs użytkownika. Aplikację, która została oryginalnie wprowadzona w 2011 roku, poddano kilku ulepszeniom i dodano do niej nowe funkcje, we współpracy z użytkownikami Aurendera i partnerami biznesowymi. Za jednym naciśnięciem przycisku lub kliknięciem w iPad’a całe biblioteki muzyczne mogą zostać natychmiast posortowane pod kątem kategorii, rozdzielczości bitowych i częstotliwości próbkowania, a także zgodnie z ustawieniami użytkownika. Aplikacja Aurender Conductor została zaprojektowana specjalnie pod kątem zarządzania obszernymi bibliotekami muzycznymi i jest wyposażona w rozbudowany wachlarz funkcji mających ułatwić i uprzyjemnić zarządzanie, przeglądanie i odtwarzanie posiadanych nagrań.


Dane techniczne
Model Aurender X100
Oprogramowanie Aurender Conductor dla iPad/iPad Mini
Wyświetlacz Amoled
Twardy dysk

Model 6TB : 3TB x 2
Model 8TB : 4TB x 2
Model 12TB : 6TB x 2

SSD 120GB
Wyjścia cyfrowe Standardowy port USB Audio Class 2.0
Wejścia cyfrowe 1 Gigabit LAN, 2 x USB 2.0
SMPS 100W
Pamięć wewnętrzna 4G
Wspierane formaty
DSD (DIFF/DSF), AIFF, ALAC, FLAC, WAV, M4A, APE
Wymiary 215mm x 83mm x 355mm
Waga 7.5kg

AudioAero

 
 
X100L 12TB  18 420 zł     cena zawiera KGO: 1,68 zł
X100L 6TB  17 220 zł     cena zawiera KGO: 1,68 zł
na górę
X100L HiFi i Muzyka 09/2015

HiFi Advice 04/2013

Kluczem do sukcesu rynkowego Aurendera okazał się umiejętnie zaprojektowany, oprogramowany i obudowany komputer. Przemyślane rozwiązania, duże możliwości, nieprzeciętna funkcjonalność i wygoda użytkowania, a może przede wszystkim pozostawienie nabywcy swobody w wyborze urządzeń towarzyszących powodują, że X100L może znaleźć swoje miejsce w każdym systemie korzystającym z plików. Urządzenie zdecydowanie warte polecenia i wypróbowania.

Paweł Gołębiewski


cała recenzja »

X100S HiFi Philosophy 11/2014

[...] Aurender X100S to udany etap na drodze dojścia do mniej kosztownych odtwarzaczy plikowych najwyższego poziomu. Szczególnie jego umiejętność wypełniania i dynamika są cenne, bo bardziej typowe dla dobrych odtwarzaczy plikowych wejście w magiczny świat muzyki drobiazgowo zobrazowanej też z plikami wyższej gęstości zapewnia bezproblemowo, a przy odpowiednim partnerstwie ze strony przetwornika nawet klasyczny zapis CD będzie mu do tego wystarczał.

Piotr Ryka


cała recenzja »

X100L High Fidelity 06/2014

HiFi Advice 04/2013

Jeśli miałbym grać kiedyś pliki w swoim systemie, to chciałbym to robić z odtwarzacza, który będzie równie stabilny, jak odtwarzacz CD. Aurender spełnia ten wymóg idealnie. Jest niewielki, świetnie zbudowany i wypuszcza dźwięk, który powinien się spodobać dużej grupie melomanów, niezależnie od tego, ile mają do wydania na tego typu urządzenie. Powiem więcej: struktura dźwięku, jaką on oferuje, jest bliska mojej wizji brzmienia produktów w wysokiej klasy systemie. Jest miękki, ale nie rozmiękczony, jest dynamiczny, namacalny. Dochodzi do tego znakomita obsługa.

Wojciech Pacuła


cała recenzja »

Aurender X100L i X100S Soundstage 04/2014

HiFi Advice 04/2013

Jeśli chcieliście mieć Aurendera S10, ale odstraszyła was jego cena i jednocześnie nie potrzebujecie całej gamy opcji połączeniowych, to nie widzę nic, co miałoby powstrzymać was przed zakupem X100L. To jest naprawdę zabójcze maleństwo…

Jeff Fritz


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)