AURENDER


The Absolute Sound
Editors Choice
2016


The Absolute Sound
Golden Ear Awards
2015


The Absolute Sound
Product Of The Year
2015


Rekomendacja
Audio Video
2014

 

Serwer muzyczny Aurender W20

Aurender

Serwer muzyczny Aurender W20 oraz aplikacja przeznaczona dla iPad'a, zostały stworzone dzięki wieloletnim testom i programom rozwojowym, przeprowadzanym przez grupy inżynierów, zajmujących się sprzętem, oprogramowaniem i procesami produkcji w firmie TVLogic. TVLogic jest wiodącym koreańskim producentem monitorów wysokiej rozdzielczości oraz sprzętu audio.

Aurender W20 został zaprojektowany jako referencyjny serwer muzyczny i odtwarzacz, mający za zadanie współpracować z najwyższej klasy systemami audio i cyfrowymi kolekcjami muzycznymi wysokiej rozdzielczości. Wykorzystując wiele unikalnych i innowacyjych rozwiązań inżynierskich, eliminujących zniekształcenia jitter i szum w trakcie przesyłu cyfrowych sygnałów audio do wysokiej klasy przetworników C/A, serwery muzyczne Aurender pozwalają wyrafinowanym systemom audio zaprezentować swój pełny potencjał brzmieniowy.


Technologia

Serwer muzyczny Aurender W20, został wyposażony w zegar o unikalnym projekcie, wykorzystującym trzy oscylatory typu OCXO, połączone z bezpośrednio programowalną macierzą bramek, aby zapewnić jak najniższy poziom zniekształceń jitter i jak najlepszą jakość odtwarzanej muzyki, w cyfrowym systemie pętli synchronizacji fazy.

W odpowiedzi na liczne prośby ze strony studiów nagraniowych oraz audiofilów wykorzystujących systemy audio wyposażone w referencyjne zegary (Master Word Clock), serwer Aurender W20 został wyposażony w wejście BNC do połączenia sygnału z zewnętrznego zegara głównego oraz w porty USB, w celu automatycznej kontroli wartości próbek pochodzących z zegarów zewnętrznych jak np. dCS Vivaldi Clock.

Aurender

Wiele wysokiej klasy dyskretnych przetworników C/A wykorzystuje podwójne połączenie AES/EBU służące do niezależnej transmisji audio z lewego i prawego kanału. Aurender W20 jest pierwszym audiofilskim serwerem muzycznym i odtwarzaczem wspierającym dwukablowe połączenie AES/EBU.

Wiele nowoczesnych, wysokiej klasy przetworników C/A jest kompatybilnych ze standardem transmisji danych USB Audio Class 2.0. Z tego powodu również Aurender W20 został wyposażony w specjalnie zaprojektowane "czyste" wyjście USB Audio Class 2.0. O ile krytyczne dla jakości brzmienia układy audio zasilane są przez bezszumne baterie, o tyle sygnał audio musi zostać zbuforowany przed dalszą transmisją, zgodnie z wymogami standardu USB Audio Class 2.0. Aurender W20 wykorzystuje specjalny układ buforujący, chroniący przed szumem i zniekształceniami jitter i stanowiący dodatkową barierę ochronną krytycznych dla brzmienia układów przed zewnętrznymi interferencjami, wykorzystując do tego metalowe ekranowanie.

Płyta audio serwera Aurender W20, zawierająca wszystkie istotne dla jakości dźwięku podzespoły, zasilana jest przez dwa banki baterii litowo-żelazowo-fosforowych (LiFePO4), ładowanych w cyklu zmiennym i nie wymagających interwencji i obsługi ze strony użytkownika. Podejście takie eliminuje konieczność stosowania filtrów izolujących układy audio przed szumami pochodzącymi z sieci elektrycznej. Trzeci bank baterii LiFePO4 pełni rolę awaryjnego podtrzymania napięcia w przypadku wystąpienia nagłego zaniku zasilania. Wówczas W20 automatycznie przeprowadzi procedurę bezpiecznego wyłączenia.

Pozbawiony wentylatorów chłodzących, wysokiej klasy zasilacz przełączający wykorzystywany jest do dostarczenia czystego napięcia zasilającego do płyty głównej CPU, dysków twardych oraz panela czołowego. Płyta główna komputera, płyta sekcji audio oraz większość podzespołów użytych do budowy serwera Aurender W20 została zaprojektowana przez inżynierów firmy TV Logic, drobiazgowo opracowywanych w trakcie lat pracy związanych z budową serwerów muzycznych klasy profesjonalnej i studyjnej.


Aurender

Aurender W20 wyposażony jest w dwa dyski o pojemności 3TB każdy, oferujące łącznie 6TB przetrzeni dyskowej. Dyski te umieszczone zostały w specjalnej klatce wykonanej z precyzyjnie obrabianego aluminium i powieszone wewnątrz na gumowych elementach tłumiących. Wszystko to ma za zadanie zminimalizować poziom wibracji oraz ograniczyć szum elektromagnetyczny i akustyczny. O ile wspomniane dyski służą do magazynowania kolekcji muzycznej, o tyle samo otwarzanie dźwięku odbywa sie za pośrednictwem dysku SSD, pełniącego rolę bufora, eleimnującego problemy związane z latencją oraz zniekształceniami jitter, kojarzonymi z konwencjonalnymi dyskami talerzowymi.


Właściwości

 • Darmowa aplikacja sterująca na iPad’aŸ, dostępna do pobrania z Apple™ App Store
 • Spersonalizowana wersja systemu operacyjnego Linux, w celu zagwarantowania optymalnych rezultatów brzmieniowych
 • Wsparcie dla formatów WAV, FLAC, APE i innych, włączając w to DSD
 • Dedykowany, wysokiej klasy port audio USB
 • Podwójne wyjście AES z wejściem zegara (wordclock) do podłączenia przetworników C/A dCS
 • Obsługa rozdzielczości do 24-bitów i częstotliwości próbkowania 192 kHz
 • Podwójny bateryjny układ zasilający
 • Odtwarzanie sygnału z dysku SSD
 • Bezgłośna, pozbawiona wentylatorów konstrukcja
 • Wyświetlacze AMOLED

Aplikacja Aurender iPad

Przy wykorzystaniu aplikacji Aurendera, prosty i intuicyjny w obsłudze iPadŸ staje się głównym centrum sterowania serwerem plików muzycznych. Duży wyświetlacz pozwala na szybkie przeglądanie i przeszukiwanie nawet największych kolekcji nagrań. Aplikację Aurender iPadŸ można za darmo pobrać ze sklepu Apple™ App Store.

Aurender

Wygodne cechy użytkowe

 • Intuicyjna opcja przeszukiwania w celu łatwego wyboru nagrań
 • Tworzenie i edycja list nagrań za naciśnięciem jednego przycisku
 • Wszelkie szczegóły związane z nagraniem, albumem, listą odtwarzania czy kolejką, dostępne na dużym i czytelnym wyświetlaczu iPad’a
 • Automatyczne lub ręczne porządkowanie nagrań
 • Przednie i tylne okładki albumów mogą być przechowywane i wyświetlane wraz z odtwarzaną muzyką
 • Funkcja przeszukiwania stron WWW w celu pozyskania informacji o artyście lub nagraniu
 • Funkcja zoom

Dane techniczne
Zegar OCXO
Dyski HDD 2 dyski twarde 6TB zamknięte w izolowanej akustycznie obudowie aluminiowej
SSD Cache 256GB
Wyjścia cyfrowe 2 AES/EBU, 1 Koaksjalne, 1 Optyczne, 1 USB dedykowane do audio
Wejścia cyfrowe 1 LAN, 2 USB, 1 wejście BNC dla zegara zewnętrznego
Sterowanie Poprzez iPad'a i panel czołowy
Obsługiwane formaty plików AIFF, ALAC, FLAC, WAV, MP4, M4A, APE, DSD
Zasilanie Bateryjne z podtrzymaniem i automatycznym przełączeniem banków
Ładowanie baterii w czasie rzeczywistym z sieci 220-240V AC
Waga 18kg
Wymiary 33.8 cm x 44,5 cm x 15 cm
Kolory Srebrny / Czarny

AudioAero

 
 
W20 12TB  86 590 zł     cena zawiera KGO: 1,68 zł
na górę
W20 The Absolute Sound 12/2015

HiFi Advice 04/2013

W moim odczuciu, Aurender W20 to aktualny wzorzec wśród serwerów muzycznych. Urządzenie jest wybitne pod każdym względem; paleta oferowanych przez nie funkcji jest bezkonkurencyjna, 12TB dostępnej pamięci pomieści dosłownie każdą bibliotekę muzyczną; interfejs użytkownika jest znakomicie opracowany i niezwykle intuicyjny; a co najważniejsze – serwer dostarcza dźwięk, z jakością którego nie może równać się żadne źródło cyfrowe, jakie wcześniej słyszałem.

Robert Harley


cała recenzja »

Aurender W20 HiFi+ 10/2014

HiFi Advice 04/2013

Aurender W20 pod względem technologicznym, jest wybitnym kawałkiem elektroniki i łatwo jest mi uznać go za najlepszy odtwarzacz strumieniowy, spośród tych, które słyszałem, chociaż nowe modele, prezentowane przez różnych producentów, mnożą się jak grzyby po deszczu. Pomijając wszystko, jego prawdziwa wartość leży w sposobie odtwarzania muzyki, który jest pozbawiony tak wielu irytujących kwestii, z którymi wcześniej się spotkałem.

Chris Thomas


cała recenzja »

W 20 Audio Video 11/2013

HiFi Advice 04/2013

Prócz samego potencjału sonicznego i doskonałego wyjścia USB, w Aurenderze przekonuje mnie ogólnie bezkompromisowość i dopracowanie konstrukcji, wielka pojemność, cichość oraz komfort użytkowania. Dorzućmy do tego możliwość odczytu plików DSD – i tak oto powstaje obraz idealnego na dzień dzisiejszy napędu cyfrowego audio. W20 sprawia, że bez względu na to, jaki przetwornik ostatecznie kupimy, dostanie on najlepszy możliwy sygnał. Tylko tyle, i aż tyle.

Filip Kulpa


cała recenzja »

Aurender W20 Hi-Fi Critic 10-12/2013

HiFi Advice 04/2013

Uzyskaliśmy bardzo dobre rezultaty z dCS Scarlatti, który w połączeniu z Aurenderem osiągnął ocenę ogólnej jakości dźwięku, przekraczającą 200 punktów. Zestawienie brzmiało wyjątkowo czysto, dźwięk był dobrze skupiony i zbalansowany (...) Budowa i wykończenie sprzętu są na wysokim poziomie, a dołączona aplikacja na iPad’a, jest atrakcyjna i dość przyjemna w użytkowaniu.

Martin Colloms


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)