DAN D'AGOSTINO


Hi-Fi News
Outstanding Product

 

Wzmacniacz Zintegrowany MOMENTUM


Do tej pory, wybór wzmacniacza zintegrowanego zawsze oznaczał kompromis. Jednak wynikało to z faktu, że żaden ze wzmacniaczy zintegrowanych nie nosił dotychczas sygnatury Dan’a D’Agostino. Nowy wzmacniacz zintegrowany Momentum stanowi połączenie głównych obwodów audio zastosowanych w przedwzmacniaczu Momentum oraz obwodów wzmacniacza mocy, tej samej serii. Oba te urządzenia uzyskały najlepsze opinie szanowanych recenzentów z całego świata oraz zajmują istotne miejsce pośród najbardziej zaawansowanych technologicznie komponentów audio, jakie zostały kiedykolwiek zbudowane.

Panel frontowy otrzymał taki sam wygląd i funkcjonalność, jak w przedwzmacniaczu Momentum, a w jego konstrukcji  zastosowano podobny podświetlony wskaźnik oraz wskazówki zainspirowane klasycznymi szwajcarskimi czasomierzami. Na tylnym panelu urządzenia ulokowano sześć zbalansowanych wejść XLR. Regulacja barwy dźwięku, którą – jeśli zajdzie potrzeba -  można również wyłączyć, pozwala słuchaczowi na dopasowanie dźwięku wzmacniacza do nagrania lub własnych preferencji muzycznych, a jednocześnie nie będzie miała ona wpływu na zasadniczą jakość dźwięku i muzykalność urządzenia.Sekcja wzmacniacza otrzymała odpowiednio moc znamionową 200 W na kanał przy obciążeniu 8 omów, oraz 400 W przy obciążeniu 4 omów. Zupełnie oddzielna sekcja zasilająca, umieszczona w obudowie wyciętej z grubej aluminiowej płyty, izoluje niezwykle czułe obwody audio od interferencji elektromagnetycznych.


Wzmacniacz zintegrowany Momentum jest pierwszym w historii audio wzmacniaczem zintegrowanym, stworzonym bez kompromisów.


SPECYFIKACJA:
MOC: 200 W przy 8Ω / 400 W przy 4Ω / 800 W przy 2Ω
PASMO PRZENOSZENIA: 0.1 Hz do 200 kHz, -1 dB / 20Hz do 20 kHz, ±0 dB
ZNIEKSZTAŁCENIA: (200 W przy 8 Ω) <0.1%, 20 Hz do 20 kHz
STOSUNEK SYGNAŁ/SZUM: 95 dB, nieważony
WEJŚCIA: 6 wejść zbalansowanych XLR stereo
IMPEDANCJA WEJŚCIOWA: 1 MΩ
IMPEDANCJA WYJŚCIOWA: 0.12Ω
WYMIARY: 20 / 40,6 / 45,7 cm (wys / szer / gł)
WAGA: 54,4 kG z zasilaczem

Audio Research
 
 
Momentum integrated  221 130 zł     cena zawiera KGO: 6,30 zł
na górę
Dan D’Agostino Master Audio Systems Momentum Integrated amplifier

HiFi+

D'Agostino Momentum Integrated to jeden z tych rzadko spotykanych produktów, które wyróżniają się nawet na tle najbardziej szanowanych rywali.

Alan Sircom


cała recenzja »

DAgostino Momentum Integrated The Speaker Shack 01/2016

HiFi i Muzyka 01/2013

Dan jest mistrzem w konstruowaniu wzmacniaczy tranzystorowych i obecnie kontynuuje swoją historię sukcesu z firmą pod jego własnym nazwiskiem. Po prostu nie mogę się nacieszyć tym wzmacniaczem i czystością dźwięku, jaką zapewnia. To doprawdy niewiarygodne, jak realistyczna staje się muzyka dzięki Momentum Integrated i odpowiedniemu zestawowi głośników do niego podłączonych. Nie jestem w stanie odnaleźć w tym urządzeniu żadnych słabych punktów, gdyż jest tak doskonałe, w tym co robi. Na dodatek pięknie wygląda, co stanowi kolejny bonus.

Giancarlo Massironi


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)