VELODYNE

Velodyne CHT-QSeria SC-600

"WYTNIJ, PODŁĄCZ I GRAJ"
SUBWOOFERY DO ZABUDOWY

Subwoofer SC-600 IW (do ściennej zabudowy) zapewnia niesamowitą jakość w postaci urządzenia do samodzielnej instalacji.

Velodyne Acoustics jest numerem 1 w produkcji subwooferów od ponad 25 lat. Obecnie firma oferuje w przystępnej cenie serię SC-600 oraz SubContractor – linię głośników do samodzielnej zabudowy, która zapewnia potężny bas przy minimalnych wibracjach ściany.

Specyfikacja

 • Model do zabudowy ścienne w przystępnej cenie, ze wzmacniaczem zewnętrznym
 • Samodzielna instalacja w ścianach – wystarczy wyciąć, podłączyć i grać
 • Trójwymiarowa obudowa płasko dopasowuje się do ścian szkieletowych 2x4, przy minimalnym poziomie wibracji
 • Pilot zdalnego sterowania z 5-zakresowym, automatycznym equalizerem, regulowanym jednym przyciskiem
 • Dynamiczny wzmacniacz 400 watowy przystosowany do instalacji w szafkach typu rack

SC-600D Wzmacniacz – Instrukcja obsługi (plik PDF)
SC-602 Wzmacniacz – Instrukcja obsługi (plik PDF)
SC-600 Szybka instalacja (plik PDF)
SC-600 IW Szablon montażowy (plik PDF)

Wyzwania

Obecnie, głośniki ścienne bądź sufitowe są doskonałym rozwiązaniem w systemach domowego użytku dla wielu ich właścicieli. Jednak tylko nieliczne z tych konstrukcji, o ile w ogóle któreś z nich, są w stanie wygenerować prawdziwy bas. Instalacja pełnowymiarowego subwoofera, który zapewni pożądany dźwięk, rzadko kiedy jest czynnością możliwą do wykonania. Gdzie bowiem można ukryć duży subwoofer – w suficie, podłodze, szafie, czy może w pionie instalacyjnym? Kształt i rozmiary znacznie utrudniają takie przedsięwzięcie.

Co zatem z subwooferami do zabudowy ściennej? Niestety, tego typu głośniki generalnie nie są dobrym rozwiązaniem. Większość konstrukcji do samodzielnej instalacji reprodukuje minimalne ilości najniższych basów albo co gorsza, wprawia ściany w drżenie. Czy subwoofer do ściennej zabudowy może zapewnić doskonały bas przy minimalnych niepożądanych wibracjach, a do tego być dostępny w przystępnej cenie?

Rozwiązania

Firma Velodyne zna odpowiedź na pytania od lat już zadawane przez właścicieli domów i architektów wnętrz. Subwoofer SC-600 IW (do zabudowy ściennej), dzięki swojej zrównoważonej konstrukcji, dostarcza wspaniały bas i ogranicza niepożądane wibracje. Płasko dopasowana obudowa zapewnia elegancki wygląd, a zintegrowana osłona ułatwia proces instalacji. Subwoofer SC-600 IF/IC (do zabudowy ściennej/sufitowej) pozwala stylistycznym purystom na zachowanie gładkich ścian, a jednocześnie znakomicie odtwarza niskie częstotliwości. Do subwooferów idealnie dopasowano potężny, łatwo konfigurowalny wzmacniacz SC-600D. Wspaniale brzmiący, niewidoczny bas, nigdy przedtem nie był łatwiej dostępny.

Rozwiązania systemowe

Seria SC-600, składająca się z subwooferów i wzmacniacza, uzyskuje doskonałe wsparcie w postaci dobrze znanego zespołu inżynierów firmy Velodyne. Oprogramowanie procesorów sygnałowych DSP Velodyne’a, dostraja wszystkie parametry wzmacniacza (w postaci ograniczenia zakłóceń, przebiegów EQ, obwodów zabezpieczających, obwodów chroniących przed przesterowaniem, etc.). Przy nieskomplikowanej obsłudze panelu zewnętrznego, wzmacniacz można skonfigurować tak, aby napędzał każdy z subwooferów do maksimum wychylenia membrany, dzięki czemu uzyskujemy głębokie rozciągnięcie basów i uderzenie dźwięku bez słyszalnego zniekształcenia.

Velodyne CHT-QZdalne sterowanie [Pełna opcja]

AUTOMATYCZNY EQUALIZER KOREKCJI BASÓW W POMIESZCZENIU

Systemy SC-600 są wyposażone w pilot zdalnego sterowania z czterema zaprogramowanymi przebiegami korekcji basów, aby ułatwić oglądanie filmów i słuchanie muzyki. Poziom głośności subwoofera, ustawienie fazy dla doskonałego dopasowania do reszty systemu głośników, a także „tryb nocny”, działający z ograniczoną dynamiką, można łatwo ustawiać.

Umiejscowienie subwoofera w pomieszczeniu odsłuchowym może dramatycznie wpłynąć na jego działanie. Zainstalowany głośnik jest fizycznie „przytwierdzony” do jednego miejsca, więc aby uzyskać najlepszy możliwy dźwięk, musi on zostać dostrojony do otoczenia w jakim ma pracować. Przy wyborze jakiegokolwiek z głośników serii SC-600, wystarczy umieścić dołączony mikrofon w punkcie odsłuchu i włączyć przycisk „EQ” na pilocie. Tony wysyłane przez wewnętrzny generator sygnału zostaną cyfrowo przeanalizowane przez procesor DSP, a 5-zakresowy equalizer zostanie automatycznie ustawiony, aby zapewnić doskonałe przetwarzanie basów, niezależnie od umiejscowienia subwoofera.

Właściwości

 • Pilot zdalnego sterowania na podczerwień [pełna opcja], zapewnia cztery różne ustawienia odsłuchowe
 • Możliwość perfekcyjnego dostrojenia subwoofera do pomieszczenia odsłuchowego, przy wykorzystaniu automatycznego systemu korekcji basów, zapewni doskonały dźwięk w miejscu odsłuchu
 • Głośność, wybór fazy i tryb nocny ustawiane zdalnie, przy pomocy pilota

Velodyne CHT-Q
Velodyne CHT-Q

SC-600 IW (do zabudowy ściennej)

SUBWOOFER ZE ZINTEGROWANĄ OBUDOWĄ

Subwoofer SC-600, przeznaczony do zabudowy ściennej, płasko dopasowuje się do standardowych ścian szkieletowych 2x4 i zawiera zintegrowaną obudowę (nie wymaga dodatkowej osłony), w celu ułatwienia modernizacji istniejących systemów lub przeprowadzenia instalacji kompleksowych. Głośnik dostarcza zwarty, dynamiczny bas zarówno w muzyce, jak i w kinie domowym. Unikalna, trójwektorowa konstrukcja, wyposażona w podwójne, aktywne przetworniki 5,5' o długim skoku oraz podwójne, specjalnie zaprojektowane pasywne membrany promieniujące pod kątem 45° w kierunku przetworników, maksymalizują amplitudę wychylenia wewnątrz przestrzeni w ścianie, redukując jednocześnie wibracje o 50%, w stosunku do innych subwooferów przeznaczonych do ściennej zabudowy. Projekt zapewnia powierzchnię promieniowania basu równą 14’’ przetwornikowi, przy czym płasko dopasowuje się do ściany 2x4, zajmując niewielką powierzchnię. Boki zamkniętej już obudowy przytwierdza się do standardowego szkieletu 2x4 za pomocą czterech śrub – po dwie z każdej strony. Góra i dół obudowy przyczepiane są za pomocą sześciu złączek, co czyni instalację niezmiernie łatwą.

Właściwości

 • Łatwa instalacja w już istniejących i nowych konstrukcjach – zintegrowana obudowa – wystarczy dociąć miejsce i podłączyć
 • Uszczelka nowej konstrukcji utrzymuje całość na miejscu
 • Znakomita głębokość, siła i niskie zniekształcenia reprodukcji basów
 • Minimalna wibracja ścian dzięki unikalnemu, trójwektorowemu projektowi
 • Niskoprofilowa konstrukcja praktycznie znika, dopasowując się płasko do standardowej ściany 2x4
 • Wysoka niezawodność

SC-600 – Wzmacniacz

WYDAJNY WZMACNIACZ Z 5-ZAKRESOWYM AUTO-EQUALIZEREM

Velodyne CHT-Q
Velodyne CHT-Q

Wzmacniacz SC-600D dysponuje mocą dynamiczną 400 W (200 W RMS). Jest urządzeniem zajmującym dwie standardowe wysokości w szafce montażowej typu rack. Ta wysokowydajna, niezawodna konstrukcja działająca w klasie D, zapewnia niezwykle muzykalne brzmienie, z wystarczającym zapasem mocy dla czystego, potężnego basu. Wzmacniacz SC-600D jest strojony cyfrowo, za pomocą oprogramowania procesora DSP, aby perfekcyjnie dopasować się do subwooferów SC-600 IW. Cyfrowa precyzja zapewnia uzyskanie maksymalnej amplitudy sterownika i wydajności basu, bez niebezpieczeństwa przesterowania głośnika. Kontrolę częstotliwości zwrotnicy, podwójne sterowniki głośności i wejście mikrofonowe na wtyczkę equalizera basowego umieszczono na przednim panelu, aby zapewnić prostotę sterowania. Konfiguracja wzmacniacza w celu zoptymalizowania funkcji subwooferów SC-600 IW jest również przeprowadzana z poziomu panelu przedniego.

Właściwości

 • Wyjątkowy zapas mocy zapewnia dynamikę, siłę i sprawność basu
 • Autorski obwód ograniczający zniekształcenia, firmy Velodyne, zapobiega słyszalnym zakłóceniom
 • Wydajna „zielona” moc dynamiczna 400 W (200 W RMS)
 • 5-zakresowy system automatycznej kontroli basów w pomieszczeniu
 • Przyjazny w użytkowaniu: przełącznik 12V, gniazdo jack dodatkowego odbiornika/nadajnika IR, sterowany przez port RS-232 (certyfikat Crestron)
 • Pilot zdalnego sterowania na podczerwień [pełna opcja], zapewnia cztery różne ustawienia odsłuchowe
 • Dostarczany w komplecie ze zdalnym sterowaniem, mikrofonem i osprzętem do montażu w racku
 • Systemy podwójne mogą być sterowane poprzez połączenie na tylnym panelu z drugim wzmacniaczem SC-600D (pojedynczy wzmacniacz SC-600D nie może sterować dwoma subwooferami)
 • Łatwe połączenie z subwooferem za pomocą konwencjonalnego przewodu głośnikowego

SC-602 – Wzmacniacz podwójny

WYDAJNY WZMACNIACZ MOGĄCY NAPĘDZIĆ DWA SUBWOOFERY SC-600

Velodyne CHT-Q
Velodyne CHT-Q

Wzmacniacz SC-6002 dysponuje mocą dynamiczną 400 W (x2), 200 W RMS (x2). Jest urządzeniem typu dual-mono, zajmującym dwie standardowe wysokości w szafce montażowej rack. Ta wydajna, niskoszumowa konstrukcja działająca w cyfrowej klasie D, zapewnia niezwykle muzykalne brzmienie, z wystarczającym zapasem mocy dla czystego, potężnego basu. Wzmacniacz SC-602 jest strojony cyfrowo, za pomocą oprogramowania procesora DSP, aby perfekcyjnie dopasować się do subwooferów SC-600 IW. Cyfrowa precyzja zapewnia uzyskanie maksymalnej amplitudy sterownika i wydajności basu, bez niebezpieczeństwa przesterowania głośnika. Kontrolę częstotliwości zwrotnicy, podwójne sterowniki głośności i wejście mikrofonowe na wtyczkę equalizera basowego umieszczono na przednim panelu, aby zapewnić prostotę sterowania. Konfiguracja wzmacniacza w celu zoptymalizowania funkcji subwooferów SC-600 IW jest również bez kłopotu przeprowadzana z poziomu panelu przedniego. Standardowy przewód głośnikowy to wszystko czego potrzeba, aby podłączyć głośniki SC-600 IW.

Umiejscowienie subwoofera w pomieszczeniu odsłuchowym może dramatycznie wpłynąć na jego działanie. Zainstalowany głośnik jest fizycznie „przytwierdzony” do jednego miejsca, więc aby uzyskać najlepszy możliwy dźwięk, musi on zostać dostrojony do otoczenia w jakim ma pracować. Wystarczy umieścić dołączony mikrofon w wybranym punkcie odsłuchu i włączyć przycisk „EQ” na pilocie. Tony wysyłane przez wewnętrzny generator sygnału zostaną cyfrowo przeanalizowane przez procesor DSP, a 5-zakresowy equalizer zostanie automatycznie ustawiony, aby zapewnić doskonałe przetwarzanie basów, niezależnie od umiejscowienia subwoofera. Przy wykorzystaniu wzmacniacza SC-602, oba subwoofery są analizowane jednocześnie, co zapewnia optymalne funkcjonowanie.

Właściwości

 • Możliwość kontroli dwóch subwooferów SC-600 IW
 • Wydajna „zielona” moc dynamiczna 400W (x2), 200W (x2) RMS, (dual-mono)
 • 5-zakresowy system automatycznej kontroli basów w pomieszczeniu
 • Przyjazny w użytkowaniu: przełącznik 12V, gniazdo jack dodatkowego odbiornika/nadajnika IR, sterowany przez port RS-232 (certyfikat Crestron)
 • Pilot zdalnego sterowania na podczerwień [pełna opcja], zapewnia cztery różne ustawienia odsłuchowe
 • Dostarczany w komplecie ze zdalnym sterowaniem, mikrofonem i osprzętem do montażu w racku
 • Wyjątkowo łatwy w instalacji i konfiguracji

Dane techniczne:

MODEL

SC-600 IW

Głośnik niskotonowy Dwa 6.5" aktywne przetworniki
Dwa 12.5" x 3" pasywne przetworniki

Pasmo przenoszenia, całkowite (+/-3)

23-250 Hz
34-180 Hz

Zniekształcenia harmoniczne

<5% (typowe)

Układ magnetyczny

64 oz. (1,8 kG) każdy aktywny
128 oz. (3,6 kG) całkowita

Cewki magnetyczne

4-warstwowe miedziane

Wymiary (Wys/Szer/Gł) włączając stopki i kołnierz

47,2 x 42 x 11 cm
Grill 16,25" Wys x 14" Szer
Wymiary otworu

16.67" Wys x 14.5" Szer

Obudowa

Układ biernej membrany

Gwarancja

Dwa lata
Waga brutto 9 kG

MODEL

SC-600

SC-600D

SC-602

Wzmacniacz
Klasa A/B
400W moc dynam.
200W RMS
Klasa D
400W moc dynam.
200W RMS
Klasa D
400W (x 2) moc dynam.
200W (x 2) RMS

Automatyczny equalizer

Tak, 5-zakresowy

Zwrotnica górnoprzepustowa

80Hz (6 dB/na oktawę)

Zwrotnica dolnoprzepustowa

30Hz-160Hz, z nachyleniem 24 dB/oktawę

Wejścia

Liniowe i głośnikowe

Wyjścia

Liniowe, od 80Hz, głośnikowe
Faza 0, 90, 180, 270 stopni
Wymiary (Wys/Szer/Gł)

9 x 43,2 x 33 cm (należy zostawić miejsce na przewód)

Gwarancja

Dwa lata
Waga brutto 7,7 kG 22,7 kG

Velodyne

 
 
SC-600 IW Subwoofer  3 370 zł     cena zawiera KGO: 1,96 zł
SC-600D Amplifier  4 030 zł     cena zawiera KGO: 1,54 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)