Wzmacniacz zintegrowany GSi75


Audio Research VSi75
Audio Research VSi75

Firma Audio Research z dumą prezentuje nową serię urządzeń lampowych, która otrzymała nazwę G-series, nadaną w hołdzie wielkiemu astronomowi i uczonemu - Galileuszowi.

Nazywany „ojcem nowoczesnej astronomii”, Galileo Galilei (1564-1642) – znany jako Galileusz – był naukowcem, astronomem, matematykiem i filozofem – człowiekiem poszukującym nowych światów i metodologii naukowej, aby w odpowiedni sposób naświetlić swoje odkrycia. Galileusz był nie tylko ciekaw nowych odkryć w dziedzinie nauki, również samodzielnie tworzył narzędzia mające pomóc mu w jego pracy – osobiście szlifował soczewki, które wykorzystywał we własnych projektach teleskopów, co pozwoliło mu osiągnąć najbardziej zaawansowaną optykę w swoich czasach. Dzięki stworzonym przez siebie teleskopom Galileusz był w stanie dostrzec zjawiska, których wcześniej nie widziały ludzkie oczy – kratery na Księżycu, olbrzymie satelity naturalne Jowisza, czy plamy na Słońcu. Jednak nie tylko był świadkiem owych fenomenów, ale systematycznie je dokumentował, a jako człowiek wyprzedzający swoją epokę posiadał również wiedzę na temat obiegu planet wokół Słońca, poszczególnych faz Wenus i wielu innych odkryć naukowych. Jego technika i metodologia pracy posłużyły jako podstawa rozwoju nowoczesnej astronomii i innych dziedzin nauki.

Jako najstarszy na świecie, istniejący bez przerwy producent elektroniki lampowej, Audio Research opiera się na skumulowanej wiedzy fachowej, uzyskanej w czasie ponad 44 lat projektowania urządzeń high-end audio i obecnie wiedza ta została wykorzystana w celu stworzenia swojej nowej serii urządzeń, mających zapewnić wybitną jakość odtwarzania muzyki. Seria GS reprezentuje na nowo odkrywaną przeszłość Audio Research – kontynuację wyrafinowanego stylu, w połączeniu z piękną estetyką urządzeń. Nowy wygląd, zainspirowany klasycznymi komponentami Audio Research z lat 70’, jest nowoczesny, jednak znajomy dla oka użytkowników. W takim samym stopniu, w jakim firma poszerzyła granice możliwości muzycznej reprodukcji, nowa seria GS wnosi również do świata audio szlachetny wygląd i elegancję, stosowną do jakości wykonania urządzeń tej klasy.


Wzmacniacz zintegrowany GSi75

Przedwzmacniacz, wzmacniacz mocy, stopień phono i konwerter cyfrowo-analogowy w jednej obudowie – GSi75 połączy się z Waszymi ulubionymi głośnikami, aby dostarczyć pojedyncze, proste rozwiązanie w postaci zintegrowanej kontroli systemu odsłuchowego.

W przeciwieństwie do innych projektów wzmacniaczy zintegrowanych, których twórcy musieli pójść na kompromisy poświęcając jakość dźwięku w celu spełnienia wymogów cenowych lub dotyczących formy urządzenia, inżynierowie Audio Research zamknęli w obudowie GSi75 zarówno wystarczającą moc, jak i najnowocześniejsze technologie, dzięki którym będziecie mogli odkryć prawdziwe oblicze reszty Waszego systemu reprodukcji.

Zasilany nowymi lampami mocy KT-150, wzmacniacz GSi75, zapewni poziom finezji i kontroli znacznie przekraczający oczekiwania wobec urządzenia dysponującego mocą 75 W na kanał.

Konwerter cyfrowo-analogowy poradzi sobie z praktycznie każdą częstotliwością próbkowania, włącznie z DSD. Stopień phono i wzmacniacz słuchawkowy uzupełniają funkcjonalność GSi75, a wzmacniacz zapewnia całkowitą kontrolę i integrację systemu audio.

Elegancki, bezpretensjonalny, industrialny wystrój urządzenia, będzie stanowić dopełnienie reszty systemów rozrywki, zarówno pod względem wizualnym, jak i dźwiękowym.


Audio Research Ref75 Audio Research Ref75 Audio Research Ref75

GSi75 - Dane techniczne:
Moc wyjściowa: 75 watów mocy ciągłej na kanał od 20Hz do 20kHz. 1kHz całkowite zniekształcenia harmoniczne typowo 1.5% przy 75 W, 0.05% przy 1 W. Przybliżona rzeczywista moc wyjściowa osiągana przy wejściu w punkt "obcinania wynosi" 80 W (1kHz). (Należy mieć na uwadze, że rzeczywista moc wyjściowa zależy zarówno od napięcia w sieci, jak i od jego jakości, tzn. jeżeli w sieci występują duże zakłócenia, wpłynie to ujemnie na maksymalną moc, co jednak nie ma znaczącego wpływu na odsłuch.)
Szerokość pasma mocy: (-3dB) 12Hz do 70kHz.
Pasmo przenoszenia: (-3dB przy 1 W) 1.0Hz do 70kHz.
Czułość wejściowa: 0.55V RMS single-ended przy znamionowej mocy wyjściowej. (Współczynnik wzmocnienia 32.5dB przy 8 omach.)
Wejścia:

(5) 1, 2, 3, 4, 5 (single-ended RCA).

Impedancja wejściowa: 52.5K omów single-ended.
Polaryzacja wyjścia: Nieodwracalna (dla każdego wejścia).
Terminale wyjściowe: 8 omów, 4 omy.
Stabilność mocy wyjściowej: Około 2 dB przy 8 omach omach obciążenia w stosunku do obwodu otwartego (Współczynnik tłumienia około 4).
Całkowite ujemne sprzężenie zwrotne: 4 dB.
Współczynnik narastania
sygnału wyjściowego:
10 woltów/mikrosekundę.
Czas narastania: 4.0 mikrosekundy.
Przydźwięk i szum: Mniej niż 1.0 mV RMS – 88 dB poniżej znamionowego poziomu wyjściowego (IHF ważony, zwarte wejście).
Wydajność energetyczna zasilacza: Około 350 dżuli.
Zasilanie: 100-125VAC 60Hz (200-250VAC 50Hz) 400 W przy mocy znamionowej, 600 W maximum, 210 W w stanie spoczynku.
Sterowanie: Obrotowy selektor głośności (103 kroki), Obrotowy selektor wejścia, Power, Mute, Bias.
Lampy: 2 – dobierane pary KT150 – Lampy mocy; 2 – 6H30 Sterujące.
Wartości próbkowania:

44.1kHz do 192kHz, SPDIF i USB 2.0 HS, DSD USB 2.0 HS

Główny oscylator: 22.579mHz ±20Hz dla 44.1, 88.2 i 176.4kHz. 24.576mHz ±20Hz dla 48, 96 i 192kHz.
Zniekształcenia jitter: <10ps

na górę
GSi75 Hi Fi+ 02/2016

HiFi Advice 04/2013

Może to zabrzmieć trywialnie, ale kiedy pomyślimy o ile więcej musielibyśmy wydać i o ile więcej pojedynczych urządzeń umieścić w pokoju odsłuchowym, aby przewyższyć jakość jaką oferuje GSi75, dostrzeglibyśmy jak bardzo jest wyjątkowy. Wystarczy podpiąć do niego dobry gramofon, komputer wypełniony plikami z muzyką, dobry zestaw słuchawek i porządne głośniki, a będziemy ustawieni do końca życia. W wiecznie nienasyconym świecie sprzętu high-end, jest to chyba najlepsza rekomendacja, jakiej można udzielić.

Alan Sircom


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)