Rekomendacja
Audio Video

 

Stereofoniczny wzmacniacz mocy GS150


Audio Research VSi75

Audio Research VSi75

Firma Audio Research z dumą prezentuje nową serię urządzeń lampowych, która otrzymała nazwę G-series, nadaną w hołdzie wielkiemu astronomowi i uczonemu - Galileuszowi.

Nazywany „ojcem nowoczesnej astronomii”, Galileo Galilei (1564-1642) – znany jako Galileusz – był naukowcem, astronomem, matematykiem i filozofem – człowiekiem poszukującym nowych światów i metodologii naukowej, aby w odpowiedni sposób naświetlić swoje odkrycia. Galileusz był nie tylko ciekaw nowych odkryć w dziedzinie nauki, również samodzielnie tworzył narzędzia mające pomóc mu w jego pracy – osobiście szlifował soczewki, które wykorzystywał we własnych projektach teleskopów, co pozwoliło mu osiągnąć najbardziej zaawansowaną optykę w swoich czasach. Dzięki stworzonym przez siebie teleskopom Galileusz był w stanie dostrzec zjawiska, których wcześniej nie widziały ludzkie oczy – kratery na Księżycu, olbrzymie satelity naturalne Jowisza, czy plamy na Słońcu. Jednak nie tylko był świadkiem owych fenomenów, ale systematycznie je dokumentował, a jako człowiek wyprzedzający swoją epokę posiadał również wiedzę na temat obiegu planet wokół Słońca, poszczególnych faz Wenus i wielu innych odkryć naukowych. Jego technika i metodologia pracy posłużyły jako podstawa rozwoju nowoczesnej astronomii i innych dziedzin nauki.

Jako najstarszy na świecie, istniejący bez przerwy producent elektroniki lampowej, Audio Research opiera się na skumulowanej wiedzy fachowej, uzyskanej w czasie ponad 44 lat projektowania urządzeń high-end audio i obecnie wiedza ta została wykorzystana w celu stworzenia swojej nowej serii urządzeń, mających zapewnić wybitną jakość odtwarzania muzyki. Seria GS reprezentuje na nowo odkrywaną przeszłość Audio Research – kontynuację wyrafinowanego stylu, w połączeniu z piękną estetyką urządzeń. Nowy wygląd, zainspirowany klasycznymi komponentami Audio Research z lat 70’, jest nowoczesny, jednak znajomy dla oka użytkowników. W takim samym stopniu, w jakim firma poszerzyła granice możliwości muzycznej reprodukcji, nowa seria GS wnosi również do świata audio szlachetny wygląd i elegancję, stosowną do jakości wykonania urządzeń tej klasy.


Wzmacniacz Mocy GS150

Wzmacniacz jest „koniem pociągowym” każdego systemu audio – jest odpowiedzialny za pozyskiwanie sygnałów o niskim poziomie z przedwzmacniacza bądź źródła dźwięku, a następnie za przetwarzanie ich na wyższe wartości prądowe, dzięki którym będzie w stanie wysterować kolumny głośnikowe. W tym celu GS150 został zaprojektowany tak, aby w niewidoczny sposób zintegrować się z systemem i niezłomnie wykonywać swoje zadanie. Wymagający materiał muzyczny i trudne do wysterowania obciążenia głośnikowe spotykają się ze strony wzmacniacza ze znakomitą kontrolą i finezją, co pozwala na prezentację muzycznych pejzaży w zapierających oddech proporcjach.

Trzy wskaźniki umieszczone na przednim panelu zapewniają możliwość śledzenia operacji wykonywanych przez urządzenie i zapewniają mu efektowny wygląd. Najwyższej jakości komponentom, umieszczonym wewnątrz, towarzyszy równie wspaniały wygląd zewnętrzny w postaci metalowej obudowy i znakomitego wykończenia. W projekcie obwodów wzmacniających wykorzystano nowe lampy mocy o symbolu KT150, które w swobodny sposób dostarczają 150 W mocy. Chwila zadumy nad przeszłością, a jednocześnie jasny promień oświetlający nadchodzące czasy muzycznej reprodukcji – GS150 jest gotów dostarczać nam muzyczne zadowolenie przez lata.


Audio Research Ref75 Audio Research Ref75 Audio Research Ref75

GS150 - Dane techniczne:
Moc wyjściowa: 155 watów mocy ciągłej na kanał od 20Hz do 20kHz. 1kHz całkowite zniekształcenia harmoniczne typowo 0.6% przy 155 W, poniżej 0.03% przy 1 W. Przybliżona rzeczywista moc wyjściowa osiągana przy wejściu w punkt "obcinania wynosi" 160 W (1kHz). (Należy mieć na uwadze, że rzeczywista moc wyjściowa zależy zarówno od napięcia w sieci, jak i od jego jakości, tzn. jeżeli w sieci występują duże zakłócenia, wpłynie to ujemnie na maksymalną moc, co jednak nie ma znaczącego wpływu na odsłuch.)
Szerokość pasma mocy: (-3dB) 5Hz do 80kHz.
Pasmo przenoszenia: (-3dB przy 1 W) 0.5Hz do 120kHz.
Czułość wejściowa: 2.0V RMS BAL przy znamionowej mocy wyjściowej. (Współczynnik wzmocnienia 24dB BAL przy 8 omach.)
Impedancja wejściowa: 300K omów Zbalansowana.
Polaryzacja wyjścia: Nieodwracająca. Pin 2 gorący (IEC-268).
Terminale wyjściowe: 8 omów, 4 omy.
Całkowite ujemne sprzężenie zwrotne: 14 dB.
Współczynnik narastania
sygnału wyjściowego:
13 woltów/mikrosekundę.
Czas narastania: 2.0 mikrosekundy.
Przydźwięk i szum: Mniej niż 0.1 mV RMS – 114 dB poniżej znamionowego poziomu wyjściowego (IHF ważony, zwarte wejście).
Wydajność energetyczna zasilacza: Około 1040 dżuli.
Zasilanie: 105-125VAC 60Hz (210-250VAC 50Hz) 730 W przy mocy znamionowej, 900 W maximum, 420 W w stanie spoczynku.
Lampy: 4 – dobierane pary KT150 – Lampy mocy; 2 – 6H30 Sterujące.
Funkcje sterujące: Przełącznik obrotowy regulacji prądu podkładu, Power on/off, Prędkość obrotów wiatraka, Auto shut-off on/defeat, RS232, Przełącznik12V.

na górę
GS150 Audio Video 5-6/2015

HiFi Advice 04/2013

To jeden z tych wzmacniaczy, które podłączasz i nie pytasz o nic. Po prostu oddajesz się muzyce. I to bynajmniej nie dlatego, ze z głośników sączy się leniwie urzekająco ciepły dźwięk, pieszcząc najbardziej czuły ze zmysłów, lecz dlatego, że niezależnie od tego, czy masz ochotę na Beethovena czy Deep Purple, GS150 jest zawsze zwarty i gotowy. 

Filip Kulpa


cała recenzja »

GS150 High Fidelity 03/2015

HiFi Advice 04/2013

Wzmacniacz tej urody spokojnie mógłby grać po prostu dobrze, z przebłyskami bardzo dobrych elementów. Myślę, że to spokojnie wystarczyłoby wielu melomanom, aby go mieć u siebie i cieszyć się jego obecnością. GS150 to jednak nie tylko ładna powłoka, ale także znakomity dźwięk. Wciąż „firmowy”, bo ciepły i gęsty, z naciskiem na środek pasma, ale też bardziej wyrafinowany niż dowolny wzmacniacz tej firmy, jaki znam.

Wojciech Pacuła


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)