Przedwzmacniacz GSPre


Audio Research VSi75
Audio Research VSi75

Firma Audio Research z dumą prezentuje nową serię urządzeń lampowych, która otrzymała nazwę G-series, nadaną w hołdzie wielkiemu astronomowi i uczonemu - Galileuszowi.

Nazywany „ojcem nowoczesnej astronomii”, Galileo Galilei (1564-1642) – znany jako Galileusz – był naukowcem, astronomem, matematykiem i filozofem – człowiekiem poszukującym nowych światów i metodologii naukowej, aby w odpowiedni sposób naświetlić swoje odkrycia. Galileusz był nie tylko ciekaw nowych odkryć w dziedzinie nauki, również samodzielnie tworzył narzędzia mające pomóc mu w jego pracy – osobiście szlifował soczewki, które wykorzystywał we własnych projektach teleskopów, co pozwoliło mu osiągnąć najbardziej zaawansowaną optykę w swoich czasach. Dzięki stworzonym przez siebie teleskopom Galileusz był w stanie dostrzec zjawiska, których wcześniej nie widziały ludzkie oczy – kratery na Księżycu, olbrzymie satelity naturalne Jowisza, czy plamy na Słońcu. Jednak nie tylko był świadkiem owych fenomenów, ale systematycznie je dokumentował, a jako człowiek wyprzedzający swoją epokę posiadał również wiedzę na temat obiegu planet wokół Słońca, poszczególnych faz Wenus i wielu innych odkryć naukowych. Jego technika i metodologia pracy posłużyły jako podstawa rozwoju nowoczesnej astronomii i innych dziedzin nauki.

Jako najstarszy na świecie, istniejący bez przerwy producent elektroniki lampowej, Audio Research opiera się na skumulowanej wiedzy fachowej, uzyskanej w czasie ponad 44 lat projektowania urządzeń high-end audio i obecnie wiedza ta została wykorzystana w celu stworzenia swojej nowej serii urządzeń, mających zapewnić wybitną jakość odtwarzania muzyki. Seria GS reprezentuje na nowo odkrywaną przeszłość Audio Research – kontynuację wyrafinowanego stylu, w połączeniu z piękną estetyką urządzeń. Nowy wygląd, zainspirowany klasycznymi komponentami Audio Research z lat 70’, jest nowoczesny, jednak znajomy dla oka użytkowników. W takim samym stopniu, w jakim firma poszerzyła granice możliwości muzycznej reprodukcji, nowa seria GS wnosi również do świata audio szlachetny wygląd i elegancję, stosowną do jakości wykonania urządzeń tej klasy.


Przedwzmacniacz GSPre

GSPre funkcjonuje jako system nerwowy zestawu audio – nie tylko kieruje sygnałami i zapewnia ich tłumienie, ale także interpretuje i odcyfrowuje sygnały złożone, aby stworzyć muzyczną historię z dramaturgią odpowiednią dla Waszych ulubionych utworów muzycznych. Praca przedwzmacniacza musi być przede wszystkim wykonana dyskretnie, tak aby pozostawić przetworzony sygnał bez dodawania własnej sygnatury, a jednocześnie rozwinąć pasaże, w których zawarto liryczną narrację materiału źródłowego. Dziesięciolecia doświadczenia zdobytego podczas projektowania jednych z najdoskonalszych przedwzmacniaczy, jakie kiedykolwiek powstały sprawią, że GSPre będzie mógł kontynuować spuściznę wokół której firma Audio Research zbudowała swoją reputację.

GSPre zawiera zarówno stopień liniowy, jak i stopień phono, a jego programowalne funkcje i elastyczność dopasowania do reszty urządzeń czynią z niego doskonałe rozwiązanie, które zaadaptuje się i będzie funkcjonować w dowolnym zestawie audio.

Stopień phono przedwzmacniacza stanowi przemyślane rozwiązanie i działa jako osobny obwód zasilany lampami mocy. Zapewnia on wystarczające wzmocnienie dla całego wachlarza wkładek gramofonowych. Kiedy warunki odsłuchowe wymagają odizolowania się od otoczenia, można wykorzystać także wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, zdolny do współpracy ze słuchawkami o dowolnej impedancji.

Projekt panelu frontowego zapewnia prostotę obsługi oraz w wyraźny sposób informuje o funkcjach wykonywanych przez urządzenie, a jednocześnie w piękny sposób integruje się z całością obudowy, jak również z wyglądem wzmacniacza mocy G-Series.


Audio Research Ref75 Audio Research Ref75 Audio Research Ref75

Dane techniczne GSPre:
Pasmo przenoszenia

Liniowe: +/-.3dB 2Hz do 80kHz; : -3dB 0.8Hz do 220KHz
Phono: +/- 0.1dB RIAA 10Hz do 20KHz, +/-0.4dB 5Hz do 80KHz
Słuchawki: +/- 0.05dB 20Hz do 20KHz; : -3dB 0.8Hz do 220KHz

Zniekształcenia przy 1kHz Liniowe: <.002% przy 2V RMS, wyjście zbalansowane
Phono: <.005% przy 3V RMS , wyjście Record
Słuchawki: <.009% przy 1V RMS
Wzmocnienie przy 1kHz Liniowe: 13.8dB, Procesor: 0dB
Phono: 58dB przy 1KHz na wyjściu Record
Słuchawki: 11.3dB
Impedancja wejściowa 150k omów zbalansowane, 75k omów SE; wejście Phono programowane (100, 200, 500, 1000 lub 47k omów w/200pf niezbalansowane)
Impedancja wyjściowa 500 omów zbalansowane, 250 omów SE; <.05 omów słuchawkowe SE.
Maksymalny poziom wejściowy Liniowe: 12V RMS Zbalansowane, 6.0V RMS SE. Phono: 11mV RMS przy 1KHz.
Znamionowe napięcie wyjściowe

Liniowe: 2V RMS (1 V RMS SE) przy obciążeniu 200K omów zbalansowanym (Maksymalne napięcie wyjściowe na wyjściu zbalansowanym wynosi 15V RMS przy < 0.5% THD przy 1kHz)
Phono: 0.5V RMS przy obciążeniu 200K omów (maksymalne napięcie wyjściowe takie samo, jak na wyjściu liniowym).
Słuchawki: 6V RMS maksimum przy obciążeniu 30 do 300 omów.

Separacja kanałów Liniowe: > 75dB wyjście zbalansowane
Phono: >70dB na wyjściu Record
Słuchawki: >60dB
Funkcje sterujące

Głośność, Wybór Wejścia,. 5 Przycisków: Power, Mute, SPKR Off, Mono, Menu.
Panel Tylny; Port RS-232, Wejście Remote IR i Remote Trigger out.

Zasilacz Elektronicznie stabilizowane niskie i wysokie źródła napięcia. Automatyczny 45 sek.czas wygrzewania w trybie mute. Stabilizacja sieci lepsza niż .01%.
Szum Liniowe: <-101dBV przy maksymalnej głośności.
Phono: <-77dBV na wyjściu Record 
Słuchawki: <-88dBV przy maksymalnej głośności.

na górę
G Series GSPre High Fidelity 08/2015

HiFi Advice 04/2013

Chociaż to przedwzmacniacz lampowy, to nie będzie on w systemie służył do ocieplenia dźwięku, ani do jego zmiękczenia, bo tego nie robi. Lampowa proweniencja sygnalizowana jest jedynie przez wyrafinowaną górę pasma – delikatną, dźwięczną i ładną. To otwarte, dokładne brzmienie, które wpasuje się w dźwięk końcówki mocy GS150 tejże firmy i wszystkich innych końcówek mocy, które mają balans tonalny przesunięty ku środkowi pasma lub po prostu grają nieco ciepło. GSPre nada systemowi polotu, otworzy go, ale bez rozjaśnienia. Wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy w tym kontekście dostajemy za darmo.

Wojciech Pacuła


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)