Audio Research - światowy lider hi-end audio od ponad 40 lat

WZMACNIACZE ZINTERGROWANE:

WZMACNIACZE:

PRZEDWZMACNIACZE:

PRZEDWZMACNIACZE PHONO:

PRZETWORNIKI C/A:

ODTWARZACZE CD:

Audio Research to jeden z najstarszych, nieprzerwanie działających, producentów sprzętu audio w USA. Firma została założona w Minneapolis w roku 1970 w jednym celu: aby umożliwiać odtwarzanie muzyki na najwyższym poziomie. Dziś Audio Research nadal jest wierne tej filozofii – tworzy urządzenia wyjątkowej jakości. Nowe konstrukcje pojawiają na rynku jedynie wtedy, kiedy wynika to z rzeczywistych postępów technologii i poprawy brzmienia. Nie na darmo hasłem przewodnim firmy jest HIGH DEFINITION. Przez ostanie czterdzieści lat Audio Research stale rosło w siłę. Dziś współpracuje z siecią wyspecjalizowanych sprzedawców na terenie całych Stanów Zjednoczonych oraz dystrybutorami w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Firma zatrudnia dziś około pięćdziesiąt osób, które zajmują się całym procesem tworzenia urządzeń audio – od projektu po końcowy montaż gotowych produktów – w zaawansowanym technicznie zakładzie mieszczącym się w Plymouth, w stanie Minnesota.

Audio Research wywarł wielki wpływ na całą branżę audio zmieniając jej priorytety: położenie nacisku – podczas projektowania nowych urządzeń - na jakość dźwięku a nie cięcie kosztów i stosowanie nowych technologii bez uzasadnienia. Firmę założył William Z. Johnson, który projektował układy elektroniczne już w latach pięćdziesiątych a do połowy lat sześćdziesiątych prowadził specjalistyczny sklep ze sprzętem audio. Projekty Johnsona opierały się na zastosowaniu próżniowych lamp elektronowych. I to w czasach, kiedy większość producentów audio porzuciła tę technologię na rzecz tańszych tranzystorów, które oferują jednak słabszy dźwięk (z czego dzisiaj zdajemy sobie sprawę). Wielu obserwatorów świata audio uważa, że to właśnie William Z. Johnson jest jednym z głównych twórców koncepcji high-endu w jej dzisiejszej formie. Na tym polu amerykańskie firmy do dziś są liderami i oferują innowacyjne produkty zyskujące uznanie na całym świecie.

Audio Research jest wyjątkowo dumne z faktu, że urządzenia przez nie produkowane służą swoim posiadaczom przez wiele, wiele, lat. Zatrudnieni w firmie technicy do dziś serwisują lub odnawiają (do uzyskania oryginalnego brzmienia i wyglądu) praktycznie wszystkie urządzenia wyprodukowane w ciągu ostatnich lat. Wiele czterdziestoletnich produktów Audio Research do dziś pełni istotną rolę – i dostarcza niezapomnianych wrażeń muzycznych – w systemach audio na całym świecie. Te urządzenia grają codziennie a nie stoją w muzeum.

Z tego powodu produkty Audio Research utrzymują swą wartość na wysokim poziomie przez wiele lat od chwili ich zakupu. Wiele z nich zyskało wśród kolekcjonerów status legendy. Dziś zmieniają właściciela za pieniądze o wiele większe niż ich cena przed laty. Klienci Audio Research nie muszą bać się natychmiastowej utraty wartości posiadanych urządzeń, co jest częste w przypadku produktów innych firm. Używany sprzęt Audio Research szybko znajduje nabywców na rynku wtórnym – wielu pasjonatów doskonale zdaje sobie sprawę ze standardów firmy w zakresie stałego serwisowania starszych modeli i wspierania ich posiadaczy.

Marka Audio Research to dziś więcej niż tylko znana nazwa. Na całym świecie kojarzy się ona z doskonałą jakością i wysoką wartością urządzeń przeznaczonych dla miłośników muzyki i dobrego brzmienia.na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)