PRIMALUNA


The Absolute Sound
Editors Choice
2016


The Absolute Sound
Editors Choice
2015


The Absolute Sound
Editors Choice
2014


Stereophile
Recommended Component
Class A


Positive Feedback Online
Writers Choice Award


Stereophile Recommended Components 2013
Class A

 

Wzmacniacz zintegrowany DiaLogue Premium


Dialogue Premium Integrated
Dialogue Premium Integrated
Dialogue Premium Integrated

Wzmacniacz serii DiaLogue Premium wysoko ustawia poprzeczkę względem tego, jaki powinien być lampowy wzmacniacz zintegrowany: seksowny...egzotyczny... i wykonany z niezwykłą jakością oraz wyposażony w funkcje niespotykane w innych wzmacniaczach tej klasy:

 • Adaptive AutoBias . Tak jak w przypadku wszystkich pozostałych wzmacniaczy PrimaLuny, nigdy nie trzeba się martwić koniecznością biasowania lamp. Wystaczy przełączyć przycisk i układ rekalibruje się pod kątem lamp EL34 lub KT88/KT120/KT150 (każdy wzmacniacz Prima Luna jest dostarczany z fabrycznie preinstalowanymi lampami EL34)
 • Wszystkie krytyczne ścieżki sygnałowe zostały wykonane ze srebrzonych przewodów z miedzi beztlenowej (OCC) w izolacji teflonowej, w celu zapewnienia maksymalnej szybkosci i czystości sygnału.
 • Najlepsze podzespoły z całego świata: potencjometr głośności ALPS i rezystory Takman z Japonii, kondensatory foliowe SCR z Francji.
 • Unikalny układ AC Offset Killer. Układ ten przyczynia się do obniżenia przydźwięku transformatora zasilajacego, co przekłada się na obniżenie szumu bazowego oraz uzyskanie bardziej czarnego tła dźwiękowego.
 • Nowy stopień wejściowy. DiaLogue Premium wykorzystuje po trzy lampy 12AU7 na kanał, oraz dodatkowe udoskonalenia znane z modelu ProLogue Premium. W rezultacie otrzymano jeszcze niższy poziom zniekształceń oraz szersze pasmo przenoszenia.
 • Dedykowane wyjście do podłączenia subwoofera. Jeśli posiadany subwoofer wyposażony jest tylko w wejście sygnału liniowego, podłączenie go do DiaLogue Premium jest banalnie proste.
 • Przełączany tryb Triodowy/Ultraliniowy. Pozwala na szybkie przełączenie trybu pracy lamp wzmacniacza.
 • Pozostałe funkcje, takie same jak we wzmacniaczach serii ProLogue Premium: Pilot zdalnego sterowania, obsługujący wszystkie funkcje urządzenia, wyjście sygnału Home Theater, wszystkie połączenia lutowane wykonane metodą punkt-punkt w celu zapewnienia długiej żywotności lamp oraz innych krytycznych elementów toru audio.

Seria DiaLogue Premium została wyposażona w te same innowacyjne układy co seria ProLogie Premium, zabezpieczające urządzenie na wielu poziomach:

 • Układ BTI. BTI oznacza “Bad Tube Indication.” Na obudowie wzmacniacza, tuż przed każdą z lamp, umieszczono miniaturową diodę LED, która zapala się w chwili gdy lampa wymaga wymiany. Układ ten współpracuje z nowym układem Adaptive Auto Bias
 • Układ PTP. Jeśli transformator zasilający ulegnie przegrzaniu, układ “Power Transformer Protection” powoduje automatyczne odcięcie zasilania, umożliwiając ostygniecie wzmacniacza, a następnie resetuje sie do stanu wyjściowego.
 • Układ OTP. Układ “Output Transformer Protection” chroni transformatory wyjściowe przed skutkami poważnego uszkodzenia lamp lub błędu użytkownika.
 • Przekaźnik +B. Zastępuje bezpieczniki i działa we współpracy z układem OTP w celu ochrony wzmacniacza przed skutkami uszkodzenia lamp. Metoda ta jest mniej inwazyjna brzmieniowo a bezpiecznik resetuje się samoczynnie po wymianie uszkodzonej lampy.

Tak jak wszystkie pozostałe urządzenia PrimaLuny, wzmacniacz zintegrowany DiaLogue Premium jest wykonany ręcznie przy użyciu połączeń punkt-punkt i odznacza się jakością wykonania równą lub lepszą od jakiegokolwiek innego produktu w tej cenie.


Dane techniczne
Moc wyjsciowa - tryb Ultraliniowy 38 W na kanał (na lampach EL34)
na KT88 lub KT120 moc jest jeszcze większa
Moc wyjściowa - tryb Triodowy 21 W na kanał (na lampach EL34)
na KT88 lub KT120 moc jest jeszcze większa
Pasmo przenoszenia 10Hz-30kHz +/- 0.5dB (na EL34)
na KT88 lub KT120 zakres pasma przenoszenia jest jeszcze lepszy
Zniekształcenia THD z AABB < 0,22% @ 1W; mniej niż 1,2% przy mocy znamionowej
Odstęp S/N 89 dB
Impedancja wejściowa 100 kOhm
Czułośc wejściowa 270 mV ( przy mocy znamionowej i masymalnym poziomie głośności)
Wzmocnienie maksymalne 36,5 dB
Pobór mocy 250 W
Waga netto 63.8 lbs / 29 kg
Waga z opakowaniem 70.5 lbs / 32 kg
Wymiary 15.9"x15.2"x8.3" / 405mm x 385mm x 210mm (Głęb x Szer x Wys)
Wymiary z opakowaniem 22.7 x18.4"x12" / 577mm x 468mm x 305mm (Głęb x Szer x Wys)
Wejścia 5 par Stereo RCA, 1 para Home Theater
Wyjscia 1 para Stereo RCA Tape, 1 wyjście na subwoofer, Terminale głośnikowe 4 & 8 Omów
Lampy 4 x EL34, KT-88 or KT-120, 2 x 12AX7, 2 x 12AU7

Primaluna
 
 
Dialogue Premium intergated amplifier  16 450 zł     cena zawiera KGO: 2,38 zł
na górę
Prima Luna Dialogue Premium KT120

Hi-Fi i Muzyka 04/2012

Wydawać by się mogło, ze przy cenie 18 tys. złotych holenderskiej marce trudno będzie nawiązać wyrównaną walkę z potencjalnymi rywalami. W rzeczywistości okazuje się, że Dialogue Premium to bardzo rasowy sprzęt, mimo że jego brzmienie nie do końca wpisuje się w lampowy stereotyp. Wzmacniacz ten usatysfakcjonuje albo wręcz zauroczy przede wszystkim tych, którzy do wzmacniaczy lampowych nie mieli dotąd pełnego zaufania. Wystarczy jednak krótki odsłuch, by się przekonać o jego pięknym i wciągającym brzmieniu

Filip Kulpa


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)